Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

vücudumuzdaki kemiklerin görevleri nelerdir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Vitaminlerin Vücudumuzdaki Görevleri Nelerdir Karbonhidratların Vücudumuzdaki Görevleri Nelerdir Yağların Vücudumuzdaki Görevleri Nelerdir Vücudumuzdaki Kemiklerin Hareket
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 11      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Vücudumuzdaki Kemiklerin Görevleri Nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Vücudumuzdaki Kemiklerin Görevleri Nelerdir

  Kemiğin görevleri, çeşitleri ve uzun kemiğin yapısı
  Kemikler oldukça sert olmalarına rağmen esnek bir yapıya da sahiptir. Kemiğe sertlik kazandıran, kemiğin yapısındaki kalsiyum ve fosfor mineralleridir. Sirkede bekletilen kemikte kalsiyum uzaklaştırğı için kemik bükülebilir hâle gelir.
  Kemiklerin canlı olmadığını düşünebiliriz. Fakat kemik, kan damarları, sinirler ve kemik hücrelerinden oluşan canlı bir dokudur, iskeletimizi oluşturan kemikler uzun, kısa ve yassı olmak üzere üç çeşittir.
  Aşağıdaki şekilde uzun kemiğin yapısı gösterilmiştir.

  Vücudumuzdaki Kemiklerin Görevleri Nelerdir-v-cudumuzdaki-kemiklerin-g-revleri.jpg

  Yassı ve kısa kemiklerin yapısı uzun kemiklerden biraz farklıdır. Yassı ve kısa kemiklerin ortasında sarı kemik iliği bulunmaz. Uzun kemiklerde olduğu gibi yassı ve kısa kemiklerin dışı da kemik zarıyla örtülür. Kemik zarının hemen altında sert kemik dokusu bulunur.
  İskeletimizi oluşturan kemikler vücudumuzun dik durmasını sağlar. Böylece vücudumuza destek olur. Kaslara ve diğer organlara tutunma görevi yapar. Kan yapımında görevlidir. Vücudumuz için gerekli kalsiyum, magnezyum ve fosfor gibi mineraller kemiklerde depo edilir.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri