Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

İlk Uzay Üniversitemiz Kuruluyor "THK Sabiha Gökçen Havacılık ve Uzay Üniversitesi" adıyla kurulacak Türkiye'nin ilk havacılık üniversitesi .Türk Hava Kurumu , Türkiye'nin ilk uzay ve

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  İlk Uzay Üniversitemiz Kuruluyor

  Sponsorlu Bağlantılar
  İlk Uzay Üniversitemiz Kuruluyor

  "THK Sabiha Gökçen Havacılık ve Uzay Üniversitesi" adıyla kurulacak Türkiye'nin ilk havacılık üniversitesi .Türk Hava Kurumu, Türkiye'nin ilk uzay ve havacılık üniversitesini açmak için YÖK'e başvurdu.

  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.(Resmi göremiyorsanız üye olunuz) Resmin ismi: turkiyenin_ilk_havacilik_universitesi_kuruluyor.jp g Görüntüleme: 4 Büyüklüğü: 13,2 KB (Kilobyte)
  3 yıl içinde öğrenci kabul edecek. Üniversitenin beş ilde kampüsü olacak.
  THK Genel Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, havacılık gibi önemli bir konuda ülkenin ihtiyaç duyduğu eğitimli iş gücünü karşılamak için 2009 yılında harekete geçen kurumun, gerekli fizibilite çalışmalarını tamamladığı belirtildi.


  ''THK Sabiha Gökçen Havacılık ve Uzay Üniversitesi''nin kurulması amacıyla hazırlanan başvuru dilekçesinin bugün YÖK'e sunulduğu bildirilerek, YÖK tarafından gerekli izinlerin verilmesi halinde Ankara'da kurulacak üniversitenin İstanbul, İzmir, Konya ve Eskişehir'de kampüslerinin bulunacağı ifade edildi.


  Türk Hava Kurumu (THK) Genel Başkanı Emekli Tümgeneral Osman Yıldırım, üniversiteyi hayata geçirebilmek için bir vakıf kurduklarını ve üniversitenin de vakıfa bağlı olarak açılacağını söyledi. Yüksek Öğretim Kurumu'na (YÖK) başvurduklarını ve izin için beklemede olduklarını söyleyen Yıldırım, "Konuya sıcak bakılıyor. Üniversite ile THK'ya bağlı havacılık eğitim merkezlerini akademi statüsüne kavuşturacağız" dedi. Üniversite'nin Ankara Etimesgut'ta kurulacağını kaydeden Yıldırım "THK Sabiha Gökçen Havacılık ve Uzay Üniversitesi'nin rektörlük binası hazır." diye konuştu.


  Üniversitenin bünyesinde ''Havacılık Meslek Yüksekokulu, Havacılık ve Uzay Bilimleri, Mühendislik, Hava Ulaştırma ve İşletme'' fakültelerinin bulunacağı belirtilerek, havacılık sektöründe faaliyet gösteren çok sayıda kuruluş ile yapılacak iş birliği sayesinde, mezunlara iş garantisinin sağlanacağı kaydedildi.


  Üniversitede, ''Uzay Mühendisliği'', ''Havayolu İşletmeciliği'', ''Havaalanı İşletmeciliği'', ''Hava Trafik Yönetimi'', ''Mekatronik Mühendisliği'', ''Havacılık Elektroniği'' ve ''Kabin Hizmetleri'' konularında eğitim verileceği belirtilerek, üniversitenin Ankara, İstanbul ve İzmir'de bulunacak pilotaj bölümlerinde lisans düzeyinde 4 yıllık pilotluk eğitiminin verileceği ifade edildi.


  Bu eğitime ek olarak farklı bölümlerden mezun olmuş ancak pilotluk mesleğine hevesli öğrencilere yüksek lisans programları uygulanacak.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Uzay neden siyahtır uzayın siyah olması uzay ne renktir uzay ve bilinmeyenler uzay
 3. Can'ın Hayali Hikayesi ( Dünya ve Uzay Hikayeleri - Dünyamız ve Uzay ile İlgili Hikayeler
 4. Uzay rehberi ne demek, Uzay rehberi mesleği, Uzay rehberliği hakkında bilgi
 5. Site nasıl kuruluyor?
 6. Uzayın Derinlikleri, Uzay Resimleri, Space Wallpapers, İnnaılmaz Güzellik Uzay, Uzay Ve Yı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri