Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Lübnan gelenekleri Lübnanın kültürel gelenekleri Farklı din , mezhep ve etnik grupların varlığı , iki komşu ülke ile ilişkilerinin de k atkı sıyla uzun süren
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Lübnanın Gelenek Ve Görenekleri, Lübnan adetleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Lübnan gelenekleri
  Lübnanın kültürel gelenekleri


  Farklı din, mezhep ve etnik grupların varlığı, iki komşu ülke ile ilişkilerinin de katkısıyla uzun süren çekişmelere yol açmıştır. Sünni, Şii, Maruni Hıristiyan, Ortodoks Yunan, Katolik Yunan, Dürzi'lerin yanında daha küçük oranlarda Musevi, Bahai, Mormon, Budist ve Hindular da vardır.

  Yoğurdun çok kullanıldığı, ilginç ürünleri olan Lübnan mutfağının tanınan ana yemekleri arasında Lebeniye (nohutlu yoğurt çorbası), kibbe lebeniye (içli köfteli biçimi), falafel (kızarmış soğanlı nohut ezmesi), maluf (fasulye ezmesi), ekşili yaprak sarma, baharatlı balık sayılabilir.

  Daha da ünlü başlıca mezeleri humus, nar ekşili zahter salatası, semsek (labneli börek), tabuli (ince bulgurlu maydanoz salatası), hurma dolması, çiğ köfte (bulgurlu veya bulgursuz), zeytinli börek, pideli salata, Lübnan usulü cacık olarak sıralanabilir.

  Önemli tatlıları mamul ve pita arası künefedir.

  Lübnan'ın dünya çapında en çok dinlenen sanatçısı Fairuz'dur. Ortadoğu'nun ünlü sanatçılarının önemli bir kısmı Lübnanlıdır. Najwa Karam ve Assi Hellani daha çok yöresel müzik yaparlar. Buna Jabali (dağlardan gelme) denir. Lübnanlı diğer ünlü sanatçılar: Najwa Karam, Nancy Ajram, Elissa Khoury, Myriam Fares, Haifa Wehbe, Ragheb Alame, Wael Kfoury, Nawal Al Zoghbi, Carole Samaha, Julia Boutros, Marwan Khouri, Waleed Tawfeek, Amal Hijazi ve Majida El Roumi.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Giresunun örf adet gelenek ve görenekleri, giresun adetleri,giresunun gelenek ve görenek
 3. Bayburt gelenek ve görenekleri, bayburt gelenekleri,bayburtun adetleri,bayburtun gelenek v
 4. Uşak Gelenek ve Görenekleri, Uşak adetleri,uşak gelenekleri,uşak örf ve adetleri, uşağın g
 5. Manisa gelenek ve görenekleri, manisanın gelenekleri,manisa nın gelenek ve görenekleri,man
 6. Kütahya gelenek ve görenekleri, kütahya gelenekleri,kütahyanın gelenek ve görenekleri,küta
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri