Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Japonyanın Tarihi Yerleri Japonya Tarihi Yerler , Japonya'nın Tarihi Yerleri Japonyanın büyük şehirlerdeki birçok çağdaş galerinin dışında , kültürel hazineler ve tarihi eserler genelde tapınaklarda
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 6      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Japonyanın Tarihi Yerleri Nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Japonyanın Tarihi Yerleri
  Japonya Tarihi Yerler,
  Japonya'nın Tarihi Yerleri


  Japonyanın büyük şehirlerdeki birçok çağdaş galerinin dışında, kültürel hazineler ve tarihi eserler genelde tapınaklarda bulunan özel bölümlerde sergilenir. Bu tapınakların en ünlülerinden biri Kyoto'daki Myohoin tapınağıdır. Önemli galeri ve müzelerin bir çoğu Tokyo'da bulunur. Bunların en nemlisi, aynı zamanda ülkenin de en büyük müzesi olan Tokyo Ulusal Müzesi'dir. Bunun dışında Kaligrafi Müzesi, Ulusal Batı Sanatları Müzesi, Meici Tapınağı Müzesi ve Japon Halk Sanatları Müzesi sayılabilir.


  National Diet Building
  Japonya'da turist olmanın en güzel tarafi belki de turistik bölge aramaya gerek olmayışıdır. Ülkenin hemen her yerinde tarihi eserlerin sergilendigi müzeler ya da kendisi başlıbaşına tarihi eser olan birçok yapı bulmak mümkün. Dahası tarihi eser merakınız yoksa bile, ülkenin her yerinden fışkıran doğayı gezmek yeterince eğlenceli ve dinlendirici. Yine de başlıca görülmesi gereken şehirler olarak, en büyük şehir olan Tokyo, Japonya'nın Venedik'i Osaka, tarih ve doğanın içiçe olduğu Kyoto ne Nara, tropikal iklimin cömertçe süsledigi Kyuşu ve Okinawa, gelişmiş bir şehir ve inanılmaz doğayı aynı anda -atom bombası müzesini gezdikten sonra boğazınıza oturan yumruğu yutmaya çalışarak da olsa- görebileceginiz Hiroşima en göze çarpanlar. Ancak yukarıda da bahsettigim gibi en ücra köşede bile mutlaka tarihi bir tapınak, bir müze ya da cennet gibi bir park bulabileceginiz, turistik açıdan çok elverişli bir ülke.


  Imperial Palace
  1) Imperial Saray'ından Ginza'ya kadar yürüyüş.

  Japonya dünyadaki en pahalı ülkelerden biri.
  Saray Meiji Restorasyon'undan (1868) sonra Kraliyet Aile'sinin yerleşimi olmuştur. Sarayın doğu bahçesi şuan halka açık. Gezmenizi tavsiye ederiz.
  (Tokyo İstasyon'undan 10 dakika)
  Ginza Caddesi Kraliyet Sarayı’ndan yürüyerek 15 dakika tutuyor. Burada Batı mimarisinin etkisinde kalmış birçok yapı görebilirsiniz. Bununla birlikte lüks alışveriş mağazalarını bulabileceğiniz bir yer.


  2) Shibuya'dan Harajuku'ya kadar yürüyüş.
  Shibuya Japon gençliği arasında en popüler yerlerden biri. Buraya JR, veya Tokyo metrosuyla çok kolay ulaşabilirsiniz. Bu çevrede karşınıza çıkacak şey ise büyük department stores, sinemalar, fast food, international ve her bütçeye uygun restauranlar.
  Harajuku’nun eskiye nazaran bir moda merkezi olarak geliştiğini söylersek yanılmayız sanırım. Ana cadde boyunca uzanan butik, stilist dükkanları, cafe ve restaurantlar, Harajuku Fashion diye bir kavram yaratmıştır.

  3) Sumida Nehri Gezisi
  Sumida Nehri için geziler Azuma Köprüsünün yanındaki iskeleden kalkmakta. Bahar çiçek, yaz havai fişek, kış da kar getirir Sumida’ya. Ve bunların eşliğinde bot gezintisi Tokyo’da yapacağınız en güzel etkinliklerden biri olacak.


  4) Shitamati Yürüyüş
  Asakusa tapınağının kapısı geçmişten bugüne kadar ayakta ve birçok mevsim festivali bu civarda yapılmakta. Buraya yapacağınız bir gezi eğlence ve gelenekleri sürdüren bugünkü Japonya’yı görmenizi sağlayacak.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Japonyanın En Güzel Yerleri, Japonyanın Tarihi turistik yerleri
 3. Artvinin Tarihi Yerleri, Artvin İli Tarihi Yerleri, Artvinin Tarihi mekanları, Artvinde bu
 4. Mersinin içelin Tarihi Yerleri, mersinin tarihi yerleri, mersinin tarihi eserleri ,içel ta
 5. Ispartanın Tarihi Yerleri nedir,Ispartanın Tarihi Yerlerinin isimleri,Ispartanın Tarihi es
 6. Aydının Tarihi Yerleri, Aydın ili Tarihi Yerleri ve tarihleri, Aydının Tarihi mekaları, Ay
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri