Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Istanbul Adaları , Prens Adaları , Adalarda Konaklama , Büyükada Otelleri , Prens Adaları Butik Otelleri , Butik Moteller , Küçük Oteller , Büyükada ,
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Istanbul Adaları, Prens Adaları, Adalarda Konaklama, Büyükada Otelleri, Prens Adaları Butik Otelleri, Butik Moteller, Küçük Oteller, Büyükada, Heybeli Ada, Burgaz Ada, Kınalı Ada, Apart

  Sponsorlu Bağlantılar
  Istanbul Adaları, Prens Adaları, Adalarda Konaklama, Büyükada Otelleri, Prens Adaları Butik Otelleri, Butik Moteller, Küçük Oteller, Büyükada, Heybeli Ada, Burgaz Ada, Kınalı Ada, ApartBüyükada


  Heybeliada


  Kınalıada


  Burgaz Adası


  Prens adaları olarak bilinen adalar, bütün güzellikleri ile sizleri bekliyor.

  İstanbul'un sevilen yerlerindendir adalar. Tarihi geçmişi, eşsiz manzarası, keyfi, yaşam tarzı, faytonları. her dilden, her dinden, her renkten insanın bir arada yaşadığı. Büyük Ada, Heybeli Ada, Kınalı Ada, Burgaz Ada. Hepsi birbirinin benzeri gibi görünen fakat birbirinden farklılıkları yaşandıkça anlaşılan Prens Adaları.

  Ada Kültürü

  "Ada kültürü" demek ne kadar doğru olur bilinmez ama, adaların hepsinde ortak bir yaşam tarzı vardır. Motorlu taşıt yok! Doğal olarak ta trafik, karmaşa, korna sesleri yok! Onun yerine; iki atın çektiği fayton turları var. Çarpık bir yapılaşma, düzensiz yüksek apartmanlar yok! Onun yerine renkleri birbirine uyumlu villalar, köşkler, bahçelerinde akasya çiçeklerinin olduğu şirin evler var.

  Ada kültürünün bir diğer parçası; en yüksek tepelerine kurulan kiliseler, camiiler, manastırlardır. Kır lokantalarında mangal sefaları eşliğinde yapılan hoş sohbetler, iskelenin yakınlarında bir bardak çay keyfi ile "Ada Kültürü" her zaman güzel, her zaman özeldir.

  BÜYÜK ADA

  İstanbul adalarının en büyüğü ve en gözde olan adasıdır. Kuruluşu yaklaşık olarak 20. yüzyılının başlarına dayanır. Cumhuriyet zamanından sonra yeniden canlanan Büyük Ada, diğer adalar arasında en büyüğü olma özelliğinden dolayı, adaların merkezi olarak bilinir. Kaymakamlık, Belediye Sarayı, devlet daireleri Büyük Ada'da bulunur.

  Fayton sefası

  Büyük Ada'da her adada olduğu gibi fayton sefasını hem ulaşım, hem de gezi için kullanabilirsiniz. Arka koltuğuna oturduğunuz faytonda, kendinizi sultanlar gibi hissedebilirsiniz. Büyük Ada'da yapılan büyük ve küçük turlarla adanın bütün güzel mekanlarını görme şansını elde edebilirsiniz.

  Ya da kendinizi atın yollara yürüyün yürüyebildiğiniz yere kadar, yollarda karşınıza çıkan yeşil doğanın, muazzam yapıların güzelliklerinin keyfine varın.

  Büyük Ada'yı keşfetmeye hazır mısınız?

  Vapurdan indiğinizde karşınıza ilk çıkacak olan tarihi iskele ile başlarsanız adayı keşfetmeye, devamında İsa tepesindeki Hristos kilisesi, Ayios Dimitrios Kilisesi ve Hamidiye camii gibi birçok güzel yapı sıralanabilir, görüldüğünde keyif alınacak yerler arasında.

  Aya Yorgi Kilisesi
  Aya Yorgi Efsanesi

  Büyük Ada'nın en dikkat çekici yeri adanın en yüksek tepesi olan "Aya Yorgi Tepesi'dir". Burada bulunan sevimli Aya Yorgi Kır Bahçesi'nde, enfes manzara karşısında leziz bir yemek yiyebilir, gece İstanbul'un uzaktan görünen ışıları karşısında içkinizi yudumlayabilirsiniz.

  Tepede bulunan Aya Yorgi Kilisesi ve manastırı 23 Nisan ve 24 Eylül tarihlerinde binlerce insanın akınına uğrar. Aya Yorgi Kilisesi'ne yürüyerek çıkanların "dileklerinin gerçek olması" inanışları, belki bir umut, belki de Ada'nın bu güzelliklerini yürüyerek keşfetmenizi sağlamak için söylenmiş bir hurafedir, kim bilir ama her şeye rağmen denemeye değmez mi?

  Büyük Ada, güzelliğini istese bile saklayamayacak yerlerden bir tanesidir. Gördüğünüz yerlerin ya da caddelerin adını, geçmişini bilmeseniz bile gözünüze çarpmaktan hiç çekinmeyen duruşları ile "ben buradayım" derler adeta.

  Büyük Ada'da yemek yemek bir keyiftir

  Büyük Ada'da daha vapurdan indiğinizde burnunuza balık kokuları gelmeye başlayacaktır. İskelenin etrafında bulunan balık restoranlarının haricinde, küçük balık büfeleri, seyyar midye dolmacılar, kalamar, midye tava. ve deniz ürünleri adına ne ararsanız sizi Ada'da bekliyor olacaklar.

  Ama canınız açık havada mangal keyfi yapmak isterse, Aya Yorgi Tepesi'ne çıktığınızda tam yerine gelmiş olduğunuzu anlayacaksınız. İster mangalda pişmiş bir tavuk, ister ızgara balık ya da sadece demli bir çay.

  Hem ruhunuzu hem vücudunuzu ödüllendirmek için bir bisiklet turu, açık havada çimenlerin üzerinde yapılan bir öğlen şekerlemesi ve ardından enfes bir ziyafet. Lunapark Kır Bahçesi bu konuda imdadınıza yetişecek. Güzel bir piknik sofrası ya da kendin-pişir kendin-ye tarzında olan Lunapark Kır Lokantası'nda keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

  Ada turunuz bitip de vapur saati yaklaştığında, iskeleye vapurdan en az bir saat önce gitmeye özen gösterin. Çünkü iskelenin yanı başında bulunan çay bahçeleri sizi çay içmeye bekliyor olacaktır


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ege adaları Bozca ada ,Semadirek,Limni,İmroz,Taşoz,Midilli,Eğriboz adaları kimin zamanında
 3. Prens Adaları Tatil Mekanları - Büyükada Otelleri - Splendid Palace Hotel Hakkında
 4. Prens adaları otelleri - Burgaz adası otelleri - hotel burgas hakkında bilgi
 5. Burgaz otelleri - Burgaz tatil mekanları - Prens adaları konaklama yerleri - Plaza hotel h
 6. Klüp Mavi Büyük Ada otel - alternatif tatil - büyük ada otelleri - prens adaları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Biz ancak kıbrısı görebildik eminim bu adalarda çok güzeldir.. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri