Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Kurtuluş Savaşının Kazanılmasında Atatürk'ün Hangi Özelliklerinin K atkı sı Büyüktür 1. İLERİ GÖRÜŞLÜLÜĞÜ Atatürk , olayların gidişini değerlendirerek sonucunu tespit ederdi. Çanakkale Muharebeleri sırasında ,
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 9      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kurtuluş Savaşının Kazanılmasında Atatürk'ün Hangi Özelliklerinin Katkısı Büyüktür

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kurtuluş Savaşının Kazanılmasında Atatürk'ün Hangi Özelliklerinin Katkısı Büyüktür

  1. İLERİ GÖRÜŞLÜLÜĞÜ
  Atatürk, olayların gidişini değerlendirerek sonucunu tespit ederdi. Çanakkale Muharebeleri sırasında, düşman donanmasının nerden çıkarma yapabileceğini önceden sezerek gerekli tedbiri alması, savaşın sonucunu değiştirmiştir.
  2. İNSAN ve MİLLET SEVGİSİ
  Atatürk, milletini çok severdi .milleti uğruna gece gündüz çalışmış, en umutsuz zamanlarda bile milletle berabe rolmayı, millet güvenmeyi kendine prensip edinmişti. O yalnız kendi milletine değil bütün uygar milletlere saygı duymuştur.
  3. METODLU ÇALIŞMASI
  Atatürk, yapılacak işlerin zamanını ve sırasını çok iyi bilirdi. O yapacağı işlerde her şeyi sırayla yapardı. Önce engelleri ortadan kaldırır, sonar hedefe varmada hiç zorlanmazdı.
  4. REHBERLİĞİ
  Atatürk, 19 Mayıs 1919′da Samsun’açıktıktanhemensonrabaşladığıişlerdebirrehb erinbütünözelliklerinisergilemişti. O, millete en doğru yolu göstermişti.
  5. SABIR ve DİSİPLİN ANLAYIŞI
  Atatürk, önemli düşünceler karşısında once düşünür, inceler, araştırır ve tartışır; sonra da kesin kararını verirdi. Verdiği kararın uygulanma zamanını ise sabırla beklerdi. Atatürk, disipline de çok önem verirdi. Bir işi yapmaya karar verdiği zaman ısrarla o konu üzerinde çalışır. Asla vazgeçmezdi.
  6. YÖNETİCİLİĞİ
  Mustafa Kemal, iyi bir yönetici için gerekli bütün özelliklere sahipti. Kibar davranışları, dürüstlüğü, emir veriş tarzıyla örnek olmuştur.
  7. ÇOK CEPHELİLİĞİ
  Atatürk, çok cepheli bir liderdi. O, hem fikir, hem de hareket adamıdır. Yani bir taraftanTürk inkılabının hazırlayıcısı, diğer taraftan da uygulayıcısı olmuştur. Hem düşünen, hem de eserler veren Atatürk, çok yönlü bir lider olduğunu göstermiştir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Atatürk'ün Ulusal Bir Lider Olmasında, Kurtuluş Savaşı'nın Kazanılmasında, Türk Milletine
 3. Kurtuluş Savaşının kazanılmasında dayanışmanın önemi
 4. Kurtuluş Savaşının Kazanılmasında Atatürk'ün Rolü Nedir
 5. Kurtuluş Savaşının Kazanılmasında Atatürk'ün Kişilik Özelliklerinin Etkileri
 6. Kurtuluş Savaşının Kazanılmasında Dayanışmanın Önemi nedir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri