Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

KAFESLİ PİTON (Python reticulatus) Bu yılan irilik bakımından anakonda'nın rakibidir; 10 metre uzunluğunda ve 100 kilo ağırlığında olabilir. En aşağı 70 yaşma kadar yaşadığı tahmin

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kafesli Piton

  Sponsorlu Bağlantılar

  KAFESLİ PİTON
  (Python reticulatus)  Bu yılan irilik bakımından anakonda'nın rakibidir; 10 metre uzunluğunda ve 100 kilo ağırlığında olabilir. En aşağı 70 yaşma kadar yaşadığı tahmin edilmektedir. Zemin rengi, açık sarı ile fındık rengi veya zeytin kahverengisi arasında oynar.
  Siyam'da, Hindiçini'de, Malakka yarımadasında, Malezya adalarında ve Filipinlerle Molük adalarında rastlanan kafesli piton, hayvanat bahçelerinde en sık görülen türdür. Hayatının ilk yularında çabuk büyür, yaşı ilerledikçe gelişmesi yavaşlar. Dört yaşındayken uzunluğu çok kere 3 metreyi geçer. Halbuki uzunluğunun 6 metreyi bulması için aradan bir yirmi yıl daha geçmesi lâzımdır.
  Önceki türle aynı bölgelerde görülen Hint pitonu veya öbür adiyle kaplan piton (Python molurus), ondan daha kısa oluşu ve kafasının tepesi ile ensesinde mızrak ucu gibi bir işaretin bulunmasıyle ayırt edilir. Bu da hayvanat bahçelerinde çok görülen piton'lardandır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kafesli Pilav Tarifi
 3. Kafesli Elmalı Tart Tarifi
 4. Piton Masajı!
 5. Boa'larla Piton'lar Nasıl ürer
 6. Piton'larlâ Boa'ların Avları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri