Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Temel Hak Ve Özgürlüklerimiz Nedir Kısa Bilgi verirmisiniz Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Temel Hak Ve Özgürlüklerimiz Nelerdir Kısaca Temel Hak Ve Özgürlüklerimiz Nelerdir Vikipedi
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 20      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Temel Hak Ve Özgürlüklerimiz Nedir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Temel Hak Ve Özgürlüklerimiz Nedir Kısa Bilgi verirmisiniz

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Temel Hak Ve Özgürlüklerimiz Nelerdir Kısaca
 3. Temel Hak Ve Özgürlüklerimiz Nelerdir Vikipedi
 4. Temel Hak Ve Özgürlüklerimiz Nelerdir
 5. Paylaş Facebook Twitter Google


 6. Sponsorlu Bağlantılar
  HAK: İnsanların herhangi bir işi yapma yetkisine hak denir.

  ÖZGÜRLÜK: İnsanların hiçbir insana zarar vermeden dilediği her şeyi yapabilmesine özgürlük denir.

  Devletin vatandaşlarına verdiği ve yasalarla korunan haklara temel haklar denir.

  Yaşama Hakkı
  Kişinin fiziksel varlığının sürdürebilmesinin güvencesini oluşturan insan hakkıdır. Yaşama hakkı, Birleşmiş Milletler Örgütü tarafından kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi ve Medeni ve Siyasal Haklar Sözleşmesi’nde, Avrupa Konseyi tarafından kabul edilen Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nde ve 1982 Anayasası’nda güvence altına alınmıştır.

  Kişi Dokunulmazlığı
  Hakkı Kişinin iktidara karşı korunması demektir. Kişi dokunulmazlığı en temel insan haklarından biridir. Kişi özgürlüğü ve güvenliği, ikisi birlikte, insanın yasayla belirlenmiş ve sınırlandırılmış durumlar dışında hareket serbestliği ve özgürlüğünden yoksun bırakılmaması anlamına gelir.

  Sağlık Hakkı
  İnsanın bedensel ve ruhsal sağlığını korumayı ve tedavi görme hakkını ifade eder. Devletin görevlerinden biri de halkın sağlığını koruyucu önlemler almak, hastalar için tedavi imkanları oluşturmaktır.

  Eğitim Hakkı
  Kişinin eğitim ve öğretim görme hakkıdır.

  Dilekçe Hakkı
  Bireylerin, kişisel veya kamusal konularla ilgili dilek ve şikayetlerini yalnız veya başkaları ile birlikte yargı organı dışındaki resmi kuruluşlara sunabilme hakkıdır.

  Özel Yaşamın Gizliliği Hakkı
  İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin 12. maddesine göre,Kimsenin özel hayatına, ailesine, konutuna ya da haberleşmesine keyfi olarak karışılamaz, şeref ve adına saldırılamaz.
  Herkesin bu gibi karışma ve saldırılara karşı yasa tarafından korunmaya hakkı vardır.

  Konut Dokunulmazlığı Hakkı
  Kanunun açıkça gösterdiği hallerde usulüne göre verilen hakim kararı olmadıkça, gecikmesinde sakınca bulunan hallerde ise Cumhuriyet Savcıları ve onların yardımcıları sıfatıyla emirlerini yerine getirmeye memur olan Güvenlik Güçleri dışında hiç kimsenin konutunuza girememesi, arama yapamaması ve buralardaki eşyanıza el koyamamasıdır.

  Seçme ve Seçilme Hakkı
  Vatandaşlık görevlerinden birisidir. Seçimlere katılmak, seçmek, aday olmak demokrasinin en önemli özelliğidir. 18 yaşını dolduran her Türk vatandaşı, seçme ve halk oylamasına katılma hakkına sahiptir. 7. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 8. sanane

  teşekkürler çok yardımcı oldunuz çok işime yaradı


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri