Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

peygamber imizin cenaze namaz ını kim kıldırdı , hz muhammed in cenazesi , peygamber efendimiz in cenaze namaz ını kim kıldırdı Peygamber efendimiz in cenaze
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Hz Muhammedin cenaze namazını kim kıldırdı

  Sponsorlu Bağlantılar
  peygamberimizin cenaze namazını kim kıldırdı,
  hz muhammedin cenazesi,
  peygamber efendimizin cenaze namazını kim kıldırdı  Peygamber efendimizin cenaze namazını ilk olarak başta dört büyük melek olmak üzere melekler kılmıştır.

  Ondan sonra ilk olarak Hazret-i Ebubekir (ra) Peygamber'in huzuruna girerek cenaze namazını kıldı. Sonra sıra ile Hazret-i Ömer (ra), arkasından Hazret-i Osman (ra) onun arkasından Hazret-i Talha, sonra Hazret-i Zübeyr, sonra peyderpey müslümanlar namazı kılmışlardır.

  Sorunuzda geçen Allah'ın namaz kılması konusu ise Onun salatıdır. Bu konu yanlışlıkla Allah'ın namaz kılması olarak algılanmış olabilir.

  Ahzab Suresi ayet 56. ayette Allah'ın salatı Onun rahmeti demektir. Terim olarak kullandığımız namaz manasına değildir.

  "Şüphesiz Allah ve melekleri Peygambere salat ederler. Ey iman edenler! Siz de O’na tam bir teslimiyetle salat ve selam edin!."

  Allah ve melekleri Peygamberi hep salat eder dururlar. Allah Teâlâ rahmet ve nimet vermesi ile, melekler istiğfarları ile ve hizmetleriyle Peygambere daima ikram etmektedirler. Bu sayede "Sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için, üzerinize melekleriyle beraber rahmetini gönderen Allah'tır." (Ahzab, 33/43) buyurulduğu üzere müminlere ilâhî feyz inmektedir. Ey iman edenler! Sizler ona salat ve selam getirin, selamlayarak teslim olun. Aleyhissalatü vesselam gibi dualarla onun üzerine Allah'ın salavatını, rahmetini ve bereketlerini niyaz edin. Ve selam vererek ona hürmet edin. Ve bir mânâya göre, hiç incitmeyerek teslim olun, boyun eğin.

  Buna göre ayette geçen salatı: Rabbimizin rahmeti ve nimeti, meleklerinin istiğfarı ve bizim de selamımız Efendimiz Hazreti Muhammed ve ailesi üzerine olsun, diye özetlemek gerekir.

  Alıntıdır..

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Peygamberimiz ilk Cuma namazını nerede kıldırdı?
 3. Cenaze namazından önce, cenaze için neler yapılır?
 4. Atatürk'ün Cenaze Namazını Kim Kıldırdı
 5. Atatürk'ün Cenaze Töreni, Atatürkün cenaze merasimi
 6. Hz Muhammedin cenaze namazını kim kıldırdı, peygamberimizin cenaze namazını kim kıldırdı,h
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri