Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Kara üzüm çekirdeği tozunun kullanımı Kara Üzüm Çekirdeği Tozu Faydaları 1 tatlı kaşığı üzüm çekirdegi tozu bal ya da yoğurtla karıştırılıp alınabilir. Açıkta satılan öğütülmüş
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kara Üzüm Çekirdeği Tozu Nasıl Kullanılır

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kara üzüm çekirdeği tozunun kullanımı
  Kara Üzüm Çekirdeği Tozu Faydaları

  1 tatlı kaşığı üzüm çekirdegi tozu bal ya da yoğurtla karıştırılıp alınabilir. Açıkta satılan öğütülmüş üzüm çekirdeği kullanmaktan kaçınılmalıdır. Havayla temas etmesi üzüm çekirdeği tozunun sterilize özelliğini kaybetmesine neden olabilir.

  Kara Üzüm Çekirdeği Tozu Faydaları

  En güçlü antioksidan olan üzüm çekirdeği başka bir anti oksidan olan C vitamininden 20 kat daha güçlüdür.

  Proantosiyanidinler antioksidan kaynaklı bileşenler arasında önemli bir yere sahiptir. Araştırmalar kalp damar sağlık açısından faydalı olduğunu göstermektedir. Üzüm çekirdeği başlıca proantosiyanidin kaynakları arasında yer alır.

  Yapılan bir deneyde 14 gün boyunca bu tip bileşenler açısından zengin üzüm içeceği verildiğinde kanı sulandırdığı ve kan akımının hızlandığı tespit edilmiştir.

  Üzüm çekirdeği proantosiyanidinlerinin beyin ve karaciğer hasarı üzerinde beta karoten, C vitamini ve E vitamini gibi antioksidanlardan daha güçlü koruyucu etki göstermesi yine bir çalışma sonucunda görülmüştür.

  Üzüm çekirdeği faydaları denilince ilk akla gelen güçlü antioksidan etkisidir. Üzüm çekirdeğinin faydası proanthocyanidin adlı maddeden kaynaklanır. Bu madde bugüne kadar tespit edilmiş en güçlü antioksidandır. Mitolojide tanrıların besini olarak sözedilen üzümün bugün de çekirdeğindeki faydaları araştırmalarla ortaya çıkmakta ve doğal ilaçlar arasındaki yerini sağlamlaştırmaktadır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kara Üzüm Çekirdeği Tozu Ne İşe Yarar
 3. Türkiye'de Üzüm Üretimi Nasıldır? Üzüm Nasıl Üretilir?
 4. Kara Üzüm Çekirdeği Tozu Zararları
 5. Kara Üzüm Çekirdeği Yağının Faydaları
 6. Kara Üzüm Çekirdeği Tozu Faydaları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Kara üzüm çekirdeği yağı nasıl kullanılır

  Esansiyel yağ asitleri açısından oldukça zengin ve aynı zamanda diğer yağlara oranla daha akışkan bir yapıya sahip olması nedeniyle masaj yağı olarak oldukça yaygın olarak tercih edilen bir yağ olan kara üzüm çekirdeği yağı, daha birçok alanda tercih edilmektedir.

  Kuru cilde sahip hanımlar için çok iyi bir nemlendirici etkisi bulunan kara üzüm çekirdeği yağını, hamilelik sürecinde cildinizin çatlamasını engellemek için de kullanabileceğinizi düşünüyorum, tabi kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışıp, sizin için uygun olup olmadığını öğrenmelisiniz. Ama normal zamanlarda, çatlak oluşumunu engellemek için kara üzüm çekirdeği yağını, her duştan sonra, kurulanmadan önce cildinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Böylece hem kan dolaşımını hızlandırmış hem de nemi vücuda hapsetmiş olursunuz.

  Düzenli kullanımda cildinizin daha yumuşak ve daha pürüzsüz göründüğünü hissedeceksiniz. Kara üzüm çekirdeği yağı, estetik operasyonlar sonrası iyileştirici etkisi nedeniyle de önerilmektedir. Bunu da yine doktor kontrolünde, düzenli olarak iyileşme sürecindeki bölgeye hafif hareketlerle uygulayabilirsiniz. Yapısı çok yağlı olmadığından, sizi rahatsız etmeyecektir. Ayrıca kokusu da oldukça hoş. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri