Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Meyan Kökünün Faydaları meyan kökü - meyan kökü neye iyi gelir - meyan kökü ham-ngi rahatsızlıklarda kullanılır Hoş ve tatlı bir tadı olan bir tür

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Meyan Kökünün Faydaları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Meyan Kökünün Faydaları
  meyan kökü - meyan kökü neye iyi gelir - meyan kökü ham-ngi rahatsızlıklarda kullanılır  Hoş ve tatlı bir tadı olan bir tür ottur.

  Meyan kökünün faydaları : Göğsü ve Akciğeri temizler. Grip, Nezle, Anjin ve Nefes darlığında faydalıdır. İdrar söktürür. Mide ülserini ve Gastrit'i tedavi eder. İştah açar, hazmı kolaylaştırır.

  Boğaz huşunetine, öksürüğe, Akciğer hastalıklarına faydalıdır. Bunlar için meyan kökünü suda kaynatıp içmelidir. Yaralı ve cerahatli mesane için gayet iyidir. Böbrek hastalıklarının hepsini giderir. Sidik yakmasını giderir. Vücuda rahatlık verir ve yüksek tansiyonu düşürür. Kabızlığı giderir.

  Meyan kökünü keçi sütünde kaynatıp içme; bevl yeli için kuvvetli devadır. Ancak fazlası, tiryakilir yapar ve zararlı olur. Meyankök ünü İzmir siyahı denilen üzümle yahut mutlak kuru üzümle ve deniz mercimeğiyle suda kaynatıp içmelidir. Sidik yollarını yumuşatmak, göğüste biriken balgamı, kesif bozuk hildları dağıtıp çıkarmak için şu reçeteyi uygulamak gerekir.

  35 gram meyan kökü, 35 gram incir, 17 gram anason tohumu, 17 ram reziyane tohumu ile yarım avuç miktarı zufayı birbirine karıştırıp ezdikten sonra, 1,5 kg suda üçte biri gidinceye kadar kaynatılmalı. Sonra da süzmeli, her sabah yataktan kalkınca bundan iki fincan ılıkça içmeli. Biraz şeker ilave olunursa daha iyi olur.

  Böbrek ve mesanede taş ve kum olmasından korumak için ise; şu ilaç tecrübe edilmiş bir şifalı devadır.

  35 gram meyan kökü, 35 gram hatmi kökü, 35 gram ebe gömeci kökü, 17 gram deniz mercimeciği ile 17 gram muşmula çekirdeğini ezdikten sonra üzerine 1250 gram su döküp yarısı kalıncaya kadar kaynatıp süzerek haftada iki defa sabahları aç karına içilmelidir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Meyan kökü nelere iyi geliyor?
 3. Ender Saraç meyan kökü, Ender Saraç meyan kökü şerbeti tarifi
 4. Meyan Kökünün Faydaları(radikx Liquorice)
 5. Ayrık Kökünün Faydaları(rhizoma Graminiz)
 6. Grup Meyan - Hani bi Kere Düşmüştüm ya
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri