Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

paylaşmanın önemi nedir , paylaşmanın neden önemlidir , İnsan doğası gereği sosyal bir varlıktır. İçinde yaşadığı toplumun üyesidir. Duyguları ve ihtiyaçları onu toplum içinde kalmaya
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 115      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Paylaşmanın Önemi Nedir

  Sponsorlu Bağlantılar
  paylaşmanın önemi nedir,
  paylaşmanın neden önemlidir,

  İnsan doğası gereği sosyal bir varlıktır. İçinde yaşadığı toplumun üyesidir. Duyguları ve ihtiyaçları onu toplum içinde kalmaya yöneltir.
  İnsanların günlük hayatlarında maddi ve manevi açıdan paylaşabilecekleri pek çok değerleri vardır. Paylaşmak insan olmanın gereğidir.
  Sevinçlerimizi, heyecanlarımızı, üzüntü ve kederlerimizi paylaştığımızda rahatlarız. Dostlarımızla dertleşir, onları yanımızda hissetmekle yaşam için destek kazanmış oluruz.
  Dinî ve millî bayramlarımız, sevinçlerimizi paylaşmak için bize fırsatlar sunar. Onları birlikte kutlar; aynı duyguları paylaşmanın sevincini yaşarız. Evlenme, doğum, sünnet gibi sevinçli günlerde dostlarımızla birlikte oluruz.
  Hatalık, kaza cenaze gibi üzüntülü anlarda da insanlar yoğun olarak yaşadıkları duyguları dostlarıyla paylaşır. Böylece acılar hafifler; üzüntüler dağılır.
  Dinimiz, sahip olduğumuz mal ve paradan ihtiyaç sahiplerine bağışta bulunmayı, emretmiş, böylece paylaşmayı toplum içinde yaygınlaştırmayı amaçlamıştır.
  Yüce Allah şöyle buyurur:
  “Sevdiğiniz şeylerden Allah için harcamadıkça gerçek anlamda ‘iyi’ olamazsınız. Uğruna harcadığınız her bir şeyi, Allah bilir. (Al-i İmran 92)


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Paylaşmanın ve yardımlaşmanın önemi
 3. Paylaşmanın Toplumsal Birlik Ve Bütünlüğü Sağlamadaki Önemi Nedir
 4. Paylaşmanın Önemi
 5. Sevinç Ve Üzüntülerimizi Paylaşmanın Önemi
 6. Paylaşmanın önemi ile ilgili ayetler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google

 8. Turgay

  Sponsorlu Bağlantılar
  Çok güzel bir sitesiniz 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 10. Misafir Üye

  Site değil forum burası kardesim


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri