Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Temari Sanatı Nedir? Temari Resimleri Temari Japonların birçok geleneksel sanatlarından yalnız ca biri. İp sarma sanatı ya da top süsleme sanatı da denilebilir. Ne muhteşem

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Temari Sanatı Nedir? Temari Resimleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Temari Sanatı Nedir? Temari Resimleri

  Temari Japonların birçok geleneksel sanatlarından yalnızca biri. İp sarma sanatı ya da top süsleme sanatı da denilebilir.
  Ne muhteşem bir özveri! İlk çıkışı bu şekilde başlamış temari toplarının. Şimdilerde ise dekoratif amaçlı kullanılıyor çoğunlukla. Zaten toplar evinizin en güzel yerinde, salonunda seyirlik olarak durabilecek güzellikte.  Temari topları ilk zamanlarda eski kimono parçalarından yapılmaya başlanmış. İlk olarak ipek kumaş parçaları top şekline tomar haline getirilip, ardından üzerine şerit kumaşlar sarılarak yapılmaya başlanmış. Gün geçtikçe geleneksel temari topları daha detaylı ve karışık şekillerdeki nakışlarıyla bir sanat haline gelmiş.
  Japonların lastik toplarla tanışmaya başlamasından sonr temari topları bir oyun aracı olmaktan çok dekotif sanat amaçlı yapılıyor. Buna rağmen seven anneler hala çocuklarına bu toplardan yapıyor. Japon inanışına göre çocuğa hediye olarak verilecek top yapılırken anne çocuğu ile ilgili iyi dileklerini küçük bir kağıda yazıp temari topunun arasına sıkıştırır ve bu dilekler kesinlikle çocuğa söylenmezmiş. (Sanırım dilekleri gerçekleşsin diye yapıyorlar bunu )


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Hat sanatı resimleri - Hat sanatından örnek resimler
 3. 2018 Cam Boyama Sanatı Resimleri
 4. Kaligrafi nasıl yapılır, Kaligrafi resimleri, Latin Hat Sanatı , Latin Hat Sanatı resimler
 5. Ebru Üzerine Hat Sanatı Resimleri
 6. Mozaik sanatı hakkında; Nedir? Nasıl yapılır? Resimleri ve fotoğrafları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri