Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Ani Yüz Kızarması yüz kızarması neden olur - yüz kızarmasının sebepleri - yüz kızarması tedavisi Bazı durumlarda kişinin kendi kontrolünde olmayan bir biçimde yüzü kızarmaktadır.
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Ani Yüz Kızarması yüz kızarması neden olur - yüz kızarmasının sebepleri - yüz kızarması tedavisi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Ani Yüz Kızarması
  yüz kızarması neden olur - yüz kızarmasının sebepleri - yüz kızarması tedavisi

  Bazı durumlarda kişinin kendi kontrolünde olmayan bir biçimde yüzü kızarmaktadır. Bu durum semptaik sinir sisteminde yaşanan bir bozukluktur. Yüz kızarması her ne kadar önemsenmeyen bir durum gibi görülse bile kişinin sosyal yaşantısı açısından önem taşımaktadır. Belirtileri ise yüzün aniden kızarması ile ortaya çıkmaktadır. Yüzde bulunan kızarıklığı nadiren boyun kızarıklığı, baş ve kulak kızarıklığı da takip etmektedir.

  Rahatsız edici boyutlarda olmadığı takdirde herhangi bir mahsuru bulunmamaktadır. Sosyal ortamda kişinin kendi üzerine bazı yükler bindiği zaman ortaya çıkar. Genel anlamda bakıldığında ise sosyal bir fobi olduğu düşünülmektedir.

  Bu konuda iki çeşit açıklama söz konusu olmaktadır. Sosyal fobi yüz kızarıklığını tetikleyebilir. Yada yüz kızarıklığı sosyal fobinin oluşmasına neden olabilir. Her iki durumda da tedavi edilmesi gerekmektedir.

  Ani yüz kızarıklığının tedavisi için öncelikle problemin tespit edilmesi gerekmektedir. Eğer kişi kendisini toplum önüne çıkamayacak kadar geride görüyorsa böyle bir fobinin oluşması gayet normal olabilmektedir. Eğer sosyal toplum içerisinde kendisini rahat hissettiği durumlarda da yüz kızarması meydana geliyorsa bu durumda ameliyat gerekli olmaktadır.

  Sempatik sinirlere bağlı olan bir rahatsızlık olduğu için bu sinirlerin yakılması ile tedaviye başlanabilir. Yada klips uygulamasının da oldukça etkili bir formül olduğu da bilinmektedir. Ama bu konuda özellikle dikkat edilmesi gereken konu ise aşırı mecbur kalınmadıkça ameliyat yöntemine asla başvurulmaması gerektiğidir. Çünkü ameliyat hem gereksizdir hem de bazı yanlış sonuçlara sebep olabilir. Ameliyata başvurmamak bu anlamda bazı olumsuzluklara davetiye çıkarmaktır.

  Ani yüz kızarmasının tedavi edilmesi bazı kolay yöntemlere dayanmaktadır. Öncelikle çeşitli yöntemlere başvurmadan önce psikolojik destek almayı deneyebilirsiniz. Bu konuda pek çok sorunun psikolojik tedavi ile atlatıldığı bilinmektedir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kulak Kızarması Nedenleri
 3. Çocuklarda kulak kızarması neden olur
 4. Çocuklarda Kulak Kızarması
 5. Kulak Kızarması Nedenleri, Kulak Kızarması neden olur
 6. Tırnak Batması-Tırnak Batmasının Sebepleri, tırnak batmasının tedavisi, tırnak batması ned
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri