Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

sigaranın yol açtığı kanserler nedir , sigaranın yol açtığı kanserler nelerdir , sigare ne tür kanserlere yol açar ? Sigaranın yol açtığı kanserler Akciğer ,

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  sigaranın yol açtığı kanserler

  Sponsorlu Bağlantılar
  sigaranın yol açtığı kanserler nedir, sigaranın yol açtığı kanserler nelerdir, sigare ne tür kanserlere yol açar ?

  Sigaranın yol açtığı kanserler

  Akciğer, dudak, dil, yutak, gırtlak, karaciğer, yemek borusu, mide, anüs, pankreas, rahim, meme, yumurtalık, böbrek, mesane, penis ve kan kanserleri.

  Sigaraya bağlı olarak ortaya çıkan solunum sistemi hastalıkları da şöyle sıralanıyor:
  Kronik bronşit, amfizem, astma, Goodpasture s, eozinofilik granülom, bronşiolitis, uyku-apne s, pnömotoraks, tüberküloz, pnömokok infeksiyonu.

  Sigaranın Neden Olduğu Kalp Damar Hastalıkları Çeşitleri İse Şunlar:
  Aterosklerotik kalp-damar hastalıkları (renal, koroner, karotid, mezenterik, iliyak arterler ve abdominal aorta), enfarktüs, aritmiler, inme, periferik arter hastalığı, venöz tromboemboli. Sigara ayrıca sindirim sistemi hastalıklarına, erken menapoz, kemik erimesi, erken doğum, erken membran rüptürü, düşük, düşük doğum ağırlığı, ani çocuk ölümleri, büyüme gelişme geriliği, zeka geriliği, febril konvülsiyon, davranış bozukluğu, atopik hastalıklar, akciğer gelişme bozukluğu, artmış solunumsal infeksiyonlar gibi kadın hastalıkları ve doğum bozukluklarına yol açıyor. Erkeklerde sperm kalitesinde azalma, prostat hipertrofisine neden olan sigara kullanımı ayrıca cilt hastalıkları ve romatizmal hastalıklar ile Depresyon, şizofreni, Hormon bozuklukları, grave's hastalığı, guatr, böbrek, ağız hastalıkları olarak sıralanıyor.

  İstatistikler Türkiye'nin bu zararlı maddeye karşı olumlu bir tepki vermediğini ortaya koyuyor. Dünyada azalma eğilimine giren sigaranın kullanımı Türkiye'de tam aksine artarak sürdüğü kaydedildi. Türkiye dünyadaki en büyük sigara tüketici ülkelerden biri konumuna geldi. ABD Tarım Bakanlığı verilerine göre, 1990-1999 yılları arasında dünyadaki toplam sigara tüketimi yüzde 4.12 azalırken, aynı dönemde Türkiye'de sigara tüketimi yüzde 52.18 artmış durumda. Bu artış ile Türkiye, Pakistan ve Bulgaristan'dan sonra üçüncü sırayı almaktadır. 15 yaşından büyük yetişkin nüfusta kişi başına tüketim yıllık 1990'da 86.92 paket iken, bu rakam 2000 yılında 134.65 pakete çıkmış görünüyor.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Depremlerin Doğada Yol Açtığı Değişimler
 3. Sigaranın Dişlere Zararları sigaranın zararaları nelerdir - sigaranın dişlere etkisi - sig
 4. Alkolün Yol Açtığı Hastalıklar
 5. Sigaranın Zararları - Sigaranın Sağlığa Zararları nelerdir
 6. Paylaş Facebook Twitter Google


 7. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri