Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Dengeli Beslenme , Beslenme Sorunu Ve İsraf İnsanların; sağlık lı ve düzenli olarak yaşamalarını sürdürebilmeleri için , yeterince ve verimli olarak besin almalarına Dengeli Beslenme

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Dengeli Beslenme, Beslenme Sorunu Ve İsraf

  Sponsorlu Bağlantılar
  Dengeli Beslenme, Beslenme Sorunu Ve İsraf


  İnsanların; sağlıklı ve düzenli olarak yaşamalarını sürdürebilmeleri için, yeterince ve verimli olarak besin almalarına Dengeli Beslenme denir. Dengeli beslenme ile insanlar hastalıklara karşı korunmuş olur.

  Gelişmemiz, hareket etmemiz ve yaralarımızı onarmamız ve sağlıklı olabilmemiz için gerekli olan maddeleri besinlerden alırız. Besinler, vücudumuza sağladıkları yaralar bakımında çok çeşitlidir.

  Günümüzde en önemli sorunlardan biri beslenme sorunudur. Zengin ülkelerde yiyecekler israf edilirken, fakir ülkelerde yiyecek bulmakta sıkıntı çekilmektedir. Bu dengesizlik birçok ülkenin kendi içinde de yaşanmaktadır. Bazı kesimler sağlıklı beslenirken, bazıları da son derece dengesiz, kötü beslenmektedir.

  Birleşmiş Milletler Örgütü’nün “Besin ve Tarım Örgütü” olan FAO’nun önerisiyle 9-16 Ekim tarihlerinde işlenen bu hafta, bütün (bilgi yelpazesi.net) ülkelerde kamuoyunu bu yönde bilinçlendirmeyi amaçlamaktadır.

  FAO, kötü beslenme ve açlıkla mücadele eden uluslar arası yardım örgütüdür. Son yıllarda özellikle bu tür kıtlıkların yaşandığı bölgelere yardım yapmaktadır. Ancak kötü beslenme ve açlık sorunu bu tür yardımlarla çözülemez. Ülkelerin kendi yapıları içinde çözüm aramaları gerekmektedir. Açlık sorunu azgelişmişliğe bağlı ekonomik, toplumsal ve siyasal yapıların bu yönde değişmesiyle ortadan kalkabilir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Dengeli ve düzenli beslenme ile ilgili Hikaye, Dengeli ve düzenli beslenme önemini anlatan
 3. Dengeli Beslenme Ne Demektir
 4. Sağlıklı ve dengeli beslenme
 5. Paylaş Facebook Twitter Google


 6. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri