Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Fıtık Çeşitleri ve Fıtık Tedavisi fıtığa ne iyi gelir - fıtık belirtileri - fıtık çeşitleri - fıtık tedavisi belirtileri: Eğilirken veya bir şey kaldırırken rahatsızlık

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Fıtık Çeşitleri ve Fıtık Tedavisi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Fıtık Çeşitleri ve Fıtık Tedavisi

  fıtığa ne iyi gelir - fıtık belirtileri - fıtık çeşitleri - fıtık tedavisi


  belirtileri: Eğilirken veya bir şey kaldırırken rahatsızlık duymak, Kasıkta hassas bir kitle bulunması. Karın bölgesini etkileyen üç tip fıtık vardır. Kasık, uyluk ve göbek fıtığı.

  Kasıkta Görülen Fıtık
  Erkeklerde fıtık ekseriyetle testise uzanan sperm kordonunun karından çıkıp skrotuma girdiği yerde belli olur. Bu geçitteki bağ dokusu zayıflarsa, bağırsağın bir bölümü buradan dışarı çıkabilir ve kasık bölgesinde bir kitle oluşturur. Bu doğrudan kasık fıtığıdır.

  Karından çıkan bir bağırsak kitlesi sperm tüpünün yolunu izleyip skrotumdan içeri girerse buna dolaylı kasık fıtığı denilir. Bu fıtık çok sancılı olabilir ve skrotumu şişirebilir. Bu iki tür fıtık erkeklerde görülen her 5 fıtığın dördünü oluşturur. Kadınlarda kasık fıtığı az görülür ve karından mesaneye idrar yolu geçitleri saran dokularla bir araya geldiği yerde meydana gelir.
  Uyluk Fıtığı
  Özellikle şişman veya hamile kadınlarda görülür ve uyluğun üst kısmındadır. Ana kan damarlarını bacağa taşıyan kanalda oluşur. Bu fıtık ekseriyetle kasıkta görülen fıtıktan biraz aşağıdadır. Uyluk fıtığının düğümlenmesi olasılığı diğer bütün fıtıklardan daha fazladır.

  Göbek Çevresi Fıtığı
  Bu tür fıtığa çok daha az rastlanır. Göbeği saran karın duvarındaki zayıflık nedeniyle göbekte bir kitle meydana çıkar. Bazı yeni doğmuş bebeklerde buna benzer bir problem görülür ve ona göbek fıtığı denir. Bu türde bağırsağın bir kısmı bir kısmı kanına dönmek yerine göbek kordonunda kalmıştır.

  Tedavi
  Ameliyat: Birçok fıtık için en iyi tedavi fıtığı ameliyatla karına geri itmek ve karın duvarındaki zayıf adaleyi dikmektir. Ameliyattan aşağı yukarı bir ay sonra güç gerektiren normal hareketlerinizi yapmaya başlayabilirsiniz.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Fıtık Ağrısına Ne İyi Gelir
 3. Lösemi Hastalığı, Nedenleri, Çeşitleri, Özellikleri, Tedavisi Nedir
 4. Kan Kanseri (Lösemi), Nedenleri, Çeşitleri, Özellikleri, Tedavisi Nedir
 5. Kıl Dönmesinin Tedavisi Nasıldır, Ameliyatsız Kıl Dönmesi Tedavisi Varmıdır, Kıl Dönmesi K
 6. Beyin Tümörü Belirtileri, Tümör Çeşitleri ve Tedavisi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri