Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Kramp Sebepleri Ve Kramp Tedavisi kramp tedavisi - kramp nasıl geçer - kramp nedir Kramp: Kaslarda , şiddetli bir ağrı ile beraber istek dışı meydana

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kramp Sebepleri Ve Kramp Tedavisi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kramp Sebepleri Ve Kramp Tedavisi

  kramp tedavisi - kramp nasıl geçer - kramp nedir
  Kramp: Kaslarda, şiddetli bir ağrı ile beraber istek dışı meydana gelen ani kasılmalara Kramp denir.

  Kramp Nedenleri: Fazla egzersizler, aşırı yüklenme, adale zorlanması, aynı pozisyonda uzun süre kalmak, aşırı yorgunluk ve su kaybı kramp oluşmasının başlıca nedenleridir. Ayrıca, şeker, böbrek ve kalp damar rahatsızlıklarında ve hamilelikte kramp meydana gelebilir. Magnezyum, potasyum ve kalsiyum gibi minerallerin eksikliği de krampların oluşmasına zemin hazırlar. Atardamar hastalıklarından kaynaklanan kramplarda mutlaka bir doktora başvurmak gerekir.

  Kramp Tedavisi: Kramp durumunda, kramp giren bölge aşırı hassas olacağından sakin ve nazik hareket ederek hastayı rahatlatmak ve kramptan etkilenen bölgeyi germek adaleyi rahatlatır. Masaj ve sıcak su banyosu da yararlıdır. Kramp giren adale sabırlı bir şekilde yavaşça hareket ettirilerek gevşemesi sağlanır. Hamilelikte Kramp oluşması sık karşılaşılan bir durumdur, bu nedenle özellikle gebelikte yeterli miktarda su ve mineral alındığından emin olunmalıdır.

  Kramptan Korunmak için kasları aşırı zorlamamaya özen göstermek gerekir. Ayrıca, mineral eksikliğine karşı yeterli ve dengeli beslenmek ve yeterli miktarda su tüketmek kramp tutulması ihtimalini azaltacaktır. Kramp riskini arttırdığı için alkolden de uzak durulmalıdır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Gece Bacaklara Giren Kramplar bacakta kasılma uykuda kramp - gece bacak ağrısı
 3. Saç dökülmesinin nedenleri sebepleri tedavisi
 4. Kramp nasıl geçer, kramp girmesi nasıl geçer, kramp girince yapılması gerekenler nelerdir
 5. Baldır kaslarına kramp girmesi
 6. Göz Tansiyonu Sebepleri Ve Tedavisi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri