Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Kaşıntı Sebepleri Ve Kaşıntı Tedavisi kaşıntı nedenleri - kaşıntı tedavisi- kaşıntıya ne iyi gelir Kaşıntı: Vücudun herhangi bir yerinde hissedilen ve böcek dolaşıyormuş hissi ,
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kaşıntı Sebepleri Ve Kaşıntı Tedavisi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kaşıntı Sebepleri Ve Kaşıntı Tedavisi

  kaşıntı nedenleri - kaşıntı tedavisi- kaşıntıya ne iyi gelir  Kaşıntı: Vücudun herhangi bir yerinde hissedilen ve böcek dolaşıyormuş hissi, hafif yanma ve batma gibi rahatsızlıklarla ortaya çıkan kaşıntıya, tıp dilinde pruritus veya kaşeski denir.

  Kaşıntı Nedenleri: Kaşıntıyı doğuran nedenler çok çeşitlidir. Sabun, çamaşır tozları ve bazı boyaların neden olduğu kaşıntılar. Yün veya naylon giyeceklerin neden olduğu kaşıntılar. Bazı kimyasal maddelerin neden olduğu kaşıntılar. İstiridye, yumurta, süt, çilek, soğan gibi bazı besinlerin neden olduğu kaşıntılar. Bazı ilaçların neden olduğu kaşıntılar. Şeker, karaciğer, böbrek hastalıkları veya löseminin neden olduğu kaşıntılar. Kurdeşen, egzama, su çiçeği, kızamık, kızıl, kızamıkçık veya deri iltihabının neden olduğu kaşıntılar. Mantarın neden olduğu kaşıntılar. Kıl kurdunun neden olduğu kaşıntılar. İshal veya kabızlığın neden olduğu kaşıntılar. Sinirlilik ve ruhi sıkıntıların neden olduğu kaşıntılar. Ayrıca, çeşitli nedenlerle hamilelikte kaşıntı şikayetleri de görülebilmektedir.

  Kaşıntı Tedavisi: Tedavinin ilk şartı, kaşıntıyı doğuran sebebi bulmaktır. Kaşıntıya neden olan duruma göre kaşıntı kendiliğinden geçebileceği gibi tedavi de gerekebilir. Fakat her iki durumda da kaşınan bölgeyi mümkün olduğu kadar kaşımamaya ve kaşıntıyı arttıran unsurlardan uzak durmaya gayret edilir. Kesin tanı ve tedavi için doktora başvurmayı ihmal etmeyin.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. sağ el serçe parmak eklem kısmında döküntü kaşıntı ve zonklama
 3. Alerjik kaşıntılara Bitkisel Çözüm, Alerjik Kaşıntılara Bitkisel Tedavi, Vücuttaki Kaşıntı
 4. Vücutta Kaşıntı
 5. Vücutta Kaşıntı Nedenleri
 6. Kaşıntı ve Kaşıntı Tedavisi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri