Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Uykuda Konuşmak Neden Olur , Uykuda Konuşmak Nasıl Tedavi Edilir Uykuda Konuşmak Nedir Uykuda Konuşmak Nasıl Tedavi Edilir Uykuda Konuşmayı Önlemek İçin Neler Yapılmalıdır Uykuda

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Uykuda Konuşmak Neden Olur, Uykuda Konuşmak Nasıl Tedavi Edilir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Uykuda Konuşmak Neden Olur, Uykuda Konuşmak Nasıl Tedavi Edilir

  Uykuda Konuşmak Nedir
  Uykuda Konuşmak Nasıl Tedavi Edilir
  Uykuda Konuşmayı Önlemek İçin Neler Yapılmalıdır  Uykuda konuşma, yürüme, diş gıcırdatma, kabus, korku, karabasan, altını ıslatma gibi tabloları içeren uyku bozuklukları (parasomnia’lar) tüm uyku bozukluklarının % 15.’ni oluşturmaktadır. Genellikle çocukluk ve ergenlik dönemde görülmektedir. Çocuk ve ergenlerin yaklaşık dörtte birinde parasomnia görülmektedir. Bu oran, erişkin dönemde % 1’e düşmektedir. Genellikle uykunun başlangıç dönemindeki Non-REM uykusu sırasında görülmekte olan parasomnia tablolarının genellikle psikolojik nedenlere dayalı olduğu dikkati çekmektedir. Bu nedenle tedavinin temelini psikolojik modeller oluşturmaktadır.

  Uykusunda konuşan bazı çocuklar uyku esnasında pek de anlamı olmayan bir kelime söyledikten sonra sessizce uyumaya devam ederler. Bazı çocuklar ise aynı odada uyuyan bir başka kişi ile uzun diyaloglara girerler (bu kişi de uyku esnasında uyanıp, uykusunda konuşan çocuğun sorularına cevaplar verir). Uyku esnasında, hayalinde canlandırdığı kişilerle konuşan çocuklar da vardır. Çocuklar uyku esnasında konuşurken heyecanlanabilir, strese girebilir ve yorulabilir. Bu durum ise aileler için bir endişe kaynağı haline gelmektedir. Uykuda konuşan çocuklar genellikle stresten, herhangi bir hastalıktan, uyku apnesinden ya da gece kâbuslarından etkilenmektedir.

  Uykuda konuşan çocuklar için endişelenilecek ciddi bir durum söz konusu değildir. Bu nedenle ailelerin bu durumu sükûnetle karşılaması gerekmektedir.

  Uykuda konuşmak, çocuğunuz için yorucu bir hal almışsa; uyumadan önce çocuğunuzun zihnini boşaltmaya çalışın. Onunla konuşarak her türlü endişesini ve korkusunu beyninden atmasını sağlayın. Çocuğunuzun uyku saatlerini belirli bir düzene oturtun. Onunla bol bol sohbetler edin. Çocuğunuzu rahatlatacak ve hissettiği gerilimi ya da stresi üstünden atmasını sağlayacak doğal sağlık tedavilerini uygulayın. Çiçek esanslarının çocuğunuzun uyku düzeni üzerinde önemli bir rol oynadığını unutmayın.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. uykuda sayıklama
 3. Uykuda Gülmek
 4. Temre Neden Olur Temre Tedavisi Temre Nasıl Tedavi Edilir
 5. Uykuda Horlamanın Nedenleri,Uykuda Horlama
 6. çocukla cinselliği konuşmak!.. Ama nasıl?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri