Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

70 yaşın altındaki kadın lar için , dakikada fazladan 10 kalp atışı kalp krizinden ölme riskini yüzde 18 arttırıyor... Norveçli bilimadamlarının yaptıkları araştırmada , ortalama

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kalbiniz HızLı Atıyorsa , KaLp Krizi Yakındır

  Sponsorlu Bağlantılar
  70 yaşın altındaki kadınlar için, dakikada fazladan 10 kalp atışı kalp krizinden ölme riskini yüzde 18 arttırıyor...


  Norveçli bilimadamlarının yaptıkları araştırmada, ortalama 18 yıl boyunca yaşları 20 ve üzeri olan yaklaşık 50 bin sağlıklı insanı izlediler. Bu süre içerisinde, 6 bin 33 erkek ile 4 bin 442 kadın hayatını kaybetti. Erkeklerin yüzde 58'inden fazlası ve kadınların da yüzde 41'inden fazlası kalp krizi ve felç nedeniyle öldü.

  "Journal of Epidemiology and Community Health" isimli dergide yayınlanan çalışmaya göre, hastaların dinlenmiş durumdaki nabız atışının yüksek olması, kardiyovasküler hastalıklardan ve kısmen de iskemik kalp hastalığından (kalp krizi ve anjin) ölüm riskinin de daha yüksek olması anlamına geliyor. Nabzı dakikada 101 ve daha fazla olan erkeklerin yüzde 73'ünün, nabız atışı dakikada 61-72 arasında olanlara göre (normal sağlıklı oran) iskemik kalp hastalığından ölüme daha yatkın olduğu belirtildi.

  Normal nabız atışına sahip olanlara göre, nabzı dakikada 101 olan kadınların ise yüzde 42'sinin, iskemik kalp hastalığından ölüme daha yatkın olduğu açıklandı. Çalışmanın sonuçlarına göre, kalp atış hızı yüksek olan 70 yaşın altındaki kadınlar için bu kısmen doğru.

  Ayrıca, araştırma, daha fazla fiziksel aktivite yapan kadınların kalp atışları yüksek bile olsa, iskemik kalp hastalığından ölme risklerinin daha düşük olduğunu da gösterdi. Kalp atışı dakikada 88 olan ve egzersiz yapmayan kadınların kalp krizinden ölüm oranı, daha düşük kalp atışına sahip olanlara göre iki kat fazla olduğu tespit edildi. Ancak, kalp atışı dakikada 88 ve üstü olmasına rağmen sık sık ve yoğun egzersiz yapan kadınların kalp krizinden ölüm oranının ise sadece yüzde 37 olduğu belirlendi. Buna rağmen, egzersizin bu koruyucu etkisi erkeklerde kendini göstermiyor.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Hamilelikte Kalp Krizi
 3. Kalp büyümesi nedir, Kalp Büyümesi Nasıl Oluşur, Kalp büyümesi nedenleri, Kalp Büyümesine
 4. Kalbin hızlı atması taşikardi ve tedavisi, Kalp hastalıklarına tanı koyulması için bazı te
 5. Kalp Krizi Riskini Gösteren Cihaz
 6. Horlama kalp krizi getirir mi?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri