Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Migren Nedir , Migren Çeşitleri , Baş ağrısı Migren Ağrıları Migren , uygarlık kadar eski bir hastalıktır. İsa’dan önce 1200 yılında yazılmış bir Mısır papirüsünde

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Migren Nedir, Migren Çeşitleri, Baş ağrısı Migren Ağrıları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Migren Nedir, Migren Çeşitleri, Baş ağrısı Migren Ağrıları
  Migren, uygarlık kadar eski bir hastalıktır. İsa’dan önce 1200 yılında yazılmış bir Mısır papirüsünde mig­renden bahsedilir. Tıo biliminin babası Hipokrat da migreni tanımlamıştır. Bilimin en eski ve en doğru ta­nımlaması ise Kapadokyalı Aretaeus tarafından İsa’­dan sonra 130 yılında yapıldı. Aretaeus, migreni, mi­de bulantısı, halsizlik, baş dönmesi ve gün ışığına kar­şı tahammülsüzlükle birlikte görülen ve tek yönlü (ba­şın bir tarafında görülen) başağrısı olarak tanımlar. Yarım yüzyıl sonra gelen bu hastalık için “kafatası­nın yarısı” anlamına gelen “hemicrania” sözcüğünü kullanmıştır. Bu sözcük, zamanla “megrim”, daha sonra da “migren” halini alır.
  Dünyanın dört köşesinde migrenden şikâyetçi olan milyonlarca insan vardır. Yalnızca İngiltere’de­ki migren hastalarının sayısı beş milyonu aşkındır ki, bu da toplam nüfusun yüzde 12’sidir. Kadın migrenlilerin sayısı, özellikle “migrensel nevralji” denilen rahatsızlıkta erkeklere oranla çok fazladır. Kız ya da erkek çocuklarda migrene yakalanma şansı başlan­gıçta eşittir. Ancak erginlik döneminin başlamasıy­la kızların migrene yakalanma şans’ erkeklere oran­la daha artar.
  Kimi zaman oldukça basit ve dayanılabilir ağrılar halinde görülen, ancak çoğunlukla büyük ölçüde ıs­tırap veren migren beraberinde birçok belirtiler de gösterir. Bunların içinde en önemli olanı, ağrı sıra­sında beynin bir bölümünün etkilenmesinden kaynak­lanan görme, konuşma ve duyumsama bozukluk­larıdır.
  Migren Hastalığı Dört Türdür;
  1—Klasik migren
  2—Basit migren
  3—Migrensel nevralji

  4—Abdomen migreni

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Migren Nedir, Belirtileri Hakkında Kısa Bilgi
 3. Migren Hastalığı Migren Tedavisi - Migren Hastalığı Özellikleri - Migren Başlamasının Sebe
 4. Baş Ağrısı Ve Migren
 5. Migren Ve Migren Tedavisi
 6. Migren Agrilari - Migren Belirtileri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri