Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sigara içene derin uyku haram Bilim adamları , sigara içenlerin daha az derin uykuya daldıklarını söylüyor. Tiryakilerin uyurken beyin faaliyetlerine bakan bilim adamları , içicilerin

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Sigara içene derin uyku haram

  Sponsorlu Bağlantılar
  Sigara içene derin uyku haram

  Bilim adamları, sigara içenlerin daha az derin uykuya daldıklarını söylüyor. Tiryakilerin uyurken beyin faaliyetlerine bakan bilim adamları, içicilerin derin uykuya daldıkları sürenin içmeyenlerden daha az olduğunu belirlediler. Bilim adamları, bir nevi uyarıcı olduğu için nikotinin uykuya dalmayı da zorlaştırdığını söylediler.

  John Hopkins Üniversitesi Tıp Okulu'ndan Dr. Nareş Purjabi'nin başkanlığındaki ekip, uyku sorununa sigara yüzünden ortaya çıkan sağlık sorunlarının mı yol açtığı, yoksa sigaranın tek başına uyku kaçırıcı bir etkisinin mi bulunduğunu anlamak için araştırma yaptı. Bunun için sigarayla bağlantılı bir rahatsızlıkları bulunmayan orta yaştaki 40 kişinin uyku durumları, aynı sayıdaki içmeyenlerle karşılaştırıldı.

  Uyku esnasında beynin elektriksel faaliyetlerini ölçmek için denekler evlerinde EEG makinelerine bağlandı. Araştırma sonucunda içicilerin derin uyku sürelerinin daha az olduğu, daha ziyade hafif bir uyku çektikleri tespit edildi. İçenlerle içmeyenler arasında en büyük farklılığınsa uykuya daldıktan hemen sonra görüldüğü, bunun da nikotinin etkisinin uykunun ilk safhalarında daha fazla olduğunu gösterdiği kaydedildi. Bunun yanı sıra araştırmaya katılan içicilerin yüzde 23'ü dinlendirici bir uykuları olmadığını söylerlerken, içmeyenlerin sadece yüzde 5'i uykuda dinlenememekten şikayet etti.

  AA

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Haram Nedir Kısaca, Haram Ne Demektir
 3. Sigara haram mıdır?
 4. Derin Dondurucularda Yiyecek Saklama, Derin Dondurucuda Yiyecekler Nasıl Saklanmalı, Prati
 5. Dinimizde Sigara haram mıdır
 6. 2018 2018 Son Moda Uyku Setleri Taç, Uyku, Setleri Harika Uyku Seti Modelleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri