Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

tedavi hizmetlerinde basamaklara uymak neden önemlidir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Yemek Uyku Ders Çalışma Ve Oyun Saatlerine Uymak Neden Önemlidir Başarınızı Nasıl Etkiler
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 16      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Tedavi Hizmetlerinde Basamaklara Uymak Neden Önemlidir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Çünkü en ufak bir kanamada devlet hastanesine gidersek olmaz o yüzden basamaklar vardır. Mesela kalp hastası olan birisi sağlık ocağına değilde devlet hastanesine gitmeli.

  Tedavi Hizmetlerinde Basamaklara Uymak Neden Önemlidir?


  Tedavi Edici Sağlık Hizmetleri, Basamak Sağlık Hizmetleri
  Tedavi; hastalıkların veya sakatlıkların iyileştirilmesine yönelik yapılan tıbbi işlemlerin tümüdür. İlaç kullanımı, cerrahi müdahaleler ve fizik tedavi uygulamaları bu gruba girer. Bunlar:

  Birinci basamak tedavi hizmeti


  Hastaların ilk başvurdukları, evde ve ayakta tedavi edildikleri kuruluşlardır. Sağlık ocakları, Ana Çocuk Sağlığı, Kurum hekimlikleri birinci basamak tedavi hizmetlerinin verildiği yerlerdir. Birinci basamaktaki imkânlarla tam ve tedavisi yapılamayan hastalar ikinci basamağa sevk edilirler.

  İkinci basamak tedavi hizmeti

  Hastaların yatırılarak tanı ve tedavi hizmetlerinin verildiği hastanelerdir. Hastalar uzmanlar tarafından tedavi edilirler.

  Üçüncü basamak tedavi hizmeti

  Bu hizmetin verildiği yerler en üst düzeyde tıp teknolojisi kullanılan üniversite hastaneleri, kanser araştırma merkezleri, ruh ve sinir hastalıları hastaneleri ve senatoryumlardır. Birinci ve ikinci basamakta sorunu çözülemeyen hastalar bu kuruluşlara sevk edilirler. Sağlık sorunu olan hastaların direkt olarak üçüncü basamağa müracaat etmeleri aşırı yığıl*malara ve hizmetlerin aksamasına sebep olmaktadır.

  Erken ve yerinde tedavinin hayat kurtardığını bilmeliyiz. Bu sebepten tedavi basamaklarına da uymamız gerekmektedir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. H4T4SIZ_COOL

  Erken ve yerinde tedavinin hayat kurtardığını bilmeliyiz. Bu sebepten tedavi basamaklarına da uymamız gerekmektedir.


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri