Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Siyah saçta kuruluk olmaması için neler yapabilirsiniz? Siyah saçta kuruluk yaşamanızın birçok nedeni olabilir. Siyah saçlar , nemlenmeye geçit vermeyen sıkı dokularından dolayı kurumaya daha

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Siyah saçta kuruluk olmaması için yapılması gerekenler nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Siyah saçta kuruluk olmaması için neler yapabilirsiniz?

  Siyah saçta kuruluk yaşamanızın birçok nedeni olabilir. Siyah saçlar, nemlenmeye geçit vermeyen sıkı dokularından dolayı kurumaya daha yatkındır.

  Eğer saçınız normalden daha kuru görünüyorsa, birkaç adımda nem seviyesini normale ulaştırabilirsiniz.

  Kuru ve yıpranmış saçları aşağıdaki metotların hepsini ya da bir kısmını uygulayarak onarabilirsiniz. Tabii ki bir gecede mucize beklememek gerek, fakat zaman ve sabırla saçınızın yumuşadığını fark edeceksiniz.

  Isıyla şekil vermeyin

  Fönler, maşalar ve ısı ile çalışan her alet kuruluğa neden olur. Aşırı ısı zararlıdır. Eğer bu aletlerden birini sıkça kullanıyorsanız, bunu haftada bire indirmeniz gerekir.
  Bu aletler yerine saçınızı açık havada kurutup, bigudi kullanabilirsiniz. Eğer ısıyla çalışan aletleri hayatınızdan çıkarırsanız, saçınız çok daha hızlı toparlanacaktır.

  Saçınızı boyamayın

  Saç boyaları çoğu saçla uyum sağlar ancak bazen saçınızı kurutabilir. Özellikle açma işlemlerinde kullanılan “oriel” kuruluk sebebidir.

  Birkaç kimyasal işlem sonrasında, ortaya kuru saçların çıkması kaçınılmazdır. Saçlarınız nemine kavuşana kadar tüm bu kimyasal işlemleri kesmeniz gerekir. Gerçek rengine döndüğünüzde, saç renginizle çok ton farkı olmayan gölgeleri deneyebilirsiniz.

  Saçınızı koruyan modeller kullanın

  Saçınızı açıkta bıraktığınızda, saç uçlarınız pamuklu ve yün kumaştan giysilerle temas ederek kurur. Kuru uçlar sıkça koptuğundan saç dökülmesiyle karşı karşıya kalırsınız. Eğer saçınızı örer, tepede toplar veya topuz yaparsanız saç uçlarınız korunur. Böylece kuruluk ve kopmalar son bulur.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Diş ağrısını dindirmek için yapılması gerekenler
 3. Kişisel bakım için yapılması gerekenler
 4. Nesli tükenmekte olan hayvanları korumak için yapılması gerekenler nelerdir?
 5. Kıvırcık saçın daha güzel görünmesi için yapılması gerekenler nelerdir
 6. Sahih bir namaz için yapılması gerekenler nelerdir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri