Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Saç Nakli Yöntemlerini Tanıyalım... Saç ekimi ya da ototransplantasyon girişimi; saç çemberi dediğimiz iki kulak arasındaki mesafeden sağlık lı saç köklerinin alınarak saçlanması istenilen alanda

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Saç Nakli Yöntemlerini Tanıyalım

  Sponsorlu Bağlantılar
  Saç Nakli Yöntemlerini Tanıyalım...
  Saç ekimi ya da ototransplantasyon girişimi; saç çemberi dediğimiz iki kulak arasındaki mesafeden sağlıklı saç köklerinin alınarak saçlanması istenilen alanda açılan kanallar içine yerleştirilmesi işlemidir. Saç nakliyle ilgili bilgileri, Transmed’den Dr. Melike Külahçı’dan aldık.

  Saç nakline en çok erkekler meraklı
  Saç nakli 1947 yılında ilk kez deneysel çalışmalarla başlatılmış. Bir Japon cerrah olan Ocuda, ilk kez literatürde sonuçlarını bildirmiştir. Bugün A.B.D.’de erkeklerin en çok tercih ettiği plastik cerrahi girişim, saç naklidir.

  Saç naklinden korkmayın
  Bugün tüm dünyada saç naklinda en gelişmiş yöntem kabul edilen mini ve mikro greftleme tekniğinde, ince greftler hazırlanır. Bu greftler çeşitli tekniklerle son derece hassas ölçülendirilerek açılan kanalların içine yerleştirilir.

  Bu yöntemin avantajı; ağrısız olması, tıbbi komplikasyonların nadir yaşanması ve sonucun doğal görünmesidir. Ayrıca 12 hafta sonra uzamaya başlayan saç tellerinin olağanüstü doğal görünmesi, iyileşme sürecinin 4 – 5 gün gibi kısa olması ve işlemin lokal anestezi altında rahatça uygulanabilmesi de diğer avantajları sayılır.

  Saç nakli yaptıracağınız uzmanı özenle seçin
  Saç nakli düşünen kişilere öneriler; saç nakli yapan hekimlere başvurduklarında, ameliyat ettikleri bir kişiyle görüşmeyi talep etmeleridir. Bu kişiyi veya iyi bir fotoğrafını görüp konuştuktan sonar, operasyona karar verebilirler. Ayrıca adı ve ünvanı ne olursa olsun, ekibi ve operasyon şartları yalnız bu ameliyat için hazırlanmış profesyonel deneyimi en az 1000 operasyon olan bir kurum seçmekte yarar vardır.


  Saç nakli alanında en son gelişmeler tartışıldı
  Dünyanın en ünlü uzmanları, Washington D.C.’da yapılan, Dünya Saç Cerrahisi Kongresinde, “Mega Mix Grafting” ve “Follicular Hair Transfer” yöntemlerinin en son teknikler olduğunu tartıştılar.

  Greftlerin hazırlanması incelik ister
  Saç naklinde greft (graft) kelimesi, üzerinde saç kökleri bulunan cilt adacıkları anlamına gelir. Bu saç adacıkları, verici alan dediğimiz saç çemberinden alınan cilt şeridinden hazırlanır. Greftlerin hazırlanması aşaması son derece önemlidir. Dünyada saç cerrahisinin 1998 yılına özgü yeniliği , bu hazırlık aşamasının mikroskopla yapılmasıdır.

  Kökler de nakil edilebilir
  ‘Follicular Hair Transfer’ yöntemiyle mikroskop altında saç köklerinin yalnız gözle ayırt edilebilenleri değil, uyuyan saç folikülleri de görülebilir. Bu kökler de birlikte nakil edilebilir. Böylece gözle görünenden yaklaşık yüzde 30 daha fazla saç ekilmiş olur.

  Foliküler ünite ne demektir?
  Foliküler ünite, herkesin başında yer alan birbirine akraba köklere verilen isimdir. Bu kökler deri dokusunu inceleyen doktorlar tarafından benimsenmiş olmasına rağmen, saç cerrahisinde pek ilgi görmemişti. Bir yetişkinde bulunan foliküler üniteler tam kalınlıktaki bir - dört saç folikülü içerir. Genetik dökülme görülen kişilerde bu sağlıklı saç telleri yerini zayıflamış daha ince saç tellerine bırakır.

  Foliküler ünite transplantasyonu nedir?
  Doğal görünen foliküler ünitelerin, yine doğasına uygun bir şekilde ayrılarak nakledilmesi yöntemidir. Bu, ancak mikrobkopla yapılabilir. Bu yöntemi, mini micro grefleme yönteminden ayıran en önemli fark, doğaları farkı foliküler ünitelerinin kendi özelliklerine uygun bir şekilde kesilmeleridir.

  Bu tekniğin avantajı; verici alandan maksimum sayıda faydalanılmış saçlardan olabilecek en iyi sonucu mümkün olan en az sayıda girişimle alınmasıdır.

  Mikroskop kullanımı saç naklinde nasıl bir yenilik getirmiştir?
  Bu hassas mikroskopların yardımıyla yalnız gözle ayırt edilebilen saç kökleri değil, uyuyan ve gözle görülemeyen (telogen) saç kökleri de ayırt edilebilir. Böylece gözle görünenden yaklaşık yüzde 20 – 25 daha fazla saç nakli edilmiş olur. Son yıllarda mikroskopla çalışan “Mega Mix Grafting” yöntemi, potansiyel kökleri koruyan ve daha fazla saç ekimini sağlayan teknik olarak öne çıkar.

  Transmed İnternational Medical Center


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Yön Bulma Yöntemlerini Yazınız
 3. kütle ve hacim ölçme yöntemlerini inceleyin
 4. Organ Naklinin Psikolojik Boyutları Organ Nakli Nedir - Organ Nakli
 5. Kuşadasını Tanıyalım
 6. İzmir'i Tanıyalım
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri