Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Doğal Saç Açma Formülleri , Doğal Saç Rengi Açma Formülleri Kumral saç boyası : 1/2 fincan kurutulmuş adaçayı 1 tatlı kaşığı karanfil 1 çorba kaşığı

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Doğal Saç Açma Formülleri, Doğal Saç Rengi Açma Formülleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Doğal Saç Açma Formülleri, Doğal Saç Rengi Açma Formülleri
  Kumral saç boyası :  1/2 fincan kurutulmuş adaçayı


  1 tatlı kaşığı karanfil


  1 çorba kaşığı kına


  2 fincan su


  Adaçayı geceden kaynar suya konur ertesi gün süzülür. Kınayla karanfil karıştırılır; içine. macun halini alacak kadar adaçayı losyonundan katılır.  Saçlar şampuanla yıkanıp havluyla kurutulduktan toz halinde sonra macun düzgün bîr biçimde saçın her yanma saç diplerim tarakla yol yol


  açarak sürülür. Sonra saçlar taranır. Elde etmek istenen renge göre 30 dakika daha koyu bir renk için 1-2 saat veya daha fazla bekletilir.


  Bundan sonra saçlar sıcak suyla çalkalanır. Bu uygulama saca kızıl - kahverengi bir ton verir. Pek tabiidir ki elde edilen renk saçın cin sine ve önceki rengine bağlı olacaktır. Cevizin taze yeşil dış kabuğundan da saç boyası yapılabilir. Ceviz kabuğu güçlü bir boya olduğundan kolaylıkla cildi ve elleri boyar.
  Bu nedenle boya yaparken ellere eldiven geçirmeli; cildin gereksiz kısımlarını boyamaması için de yüze yakın olan saç diplerine biraz zeytinyağı veya vazelin sürmeli. Cevizin taze yeşil dış kabuğu sıcak suda kaynatılır. Su yarıya inince ateşten çekilir.
  Soğuduktan sonra süzülür. Uzun süre bozulmadan dayanması için içine bir miktar alkol konur. Saçlar istenilen rengi alıncaya kadar pamukla her gün saç diplerine sürülür. Daha sonra haftada 1 veya 2 kez sürmek yeterlidir.


  Koyu renk saçlara boya: (ağarmaya yüz tutan saçlar için)


  2 çorba kaşığı koyu çay


  2 çorba kaşığı kurutulmuş adaçayı


  2 fincan su


  Çay ve adaçayı suda 25-30 dakika kaynatılır. Birkaç saat bekletilip süzülür ve saç diplerine sürülür. Bitkilerden yapılan boyaların saca renk vermesi için


  uzun süre her gün uygulanmaları gerekir. Daha sonra haftada 1 veya 2 uygulama yeterli olabilir istenilen renk elde edildikten sonra daha da seyrek sürülebilir.


  Koyu renk saçlara parlaklık vermek için


  Bir miktar çay kaynatılır. Birkaç saat sonra süzülüp saca sürülür. Çayın rengi ne kadar koyuysa renk de o kadar parlak olur.


  Koyu renk saça parlaklık vermek için :  Ceviz yaprağı kaynatılır. Bir süre demlendirildikten sonra süzülür ve losyon olarak saça sürülür. Saça parlaklık verir ve güçlendirir.


  Kumral ve sarı saçların rengini açmak için :  3 avuç papatya


  1 limonun suyu


  bir miktar su


  Papatya suda 3-5 dakika kaynatılır. Bir saat bekledikten sonra süzülür. İçine limon suyu katılır. Kuru saca ve saç diplerine sürülür. Mevsim yazsa güneşte kurutulur.


  Koyu renk saçlara röfle vermek için ;  bir miktar soğan kabuğu


  bir miktar su


  3 çorba kaşığı çay


  Soğan kabuğu suda kaynatılıp soğumadan süzülür. İçine çay katılıp 15 dakika demlendirdikten sonra tekrar süzülür. Losyon daha ılıkken saçlar çalkalanır


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Açma,Rüyada Açma Görmek Nedir?
 3. Iş Yeri Açma Milli Eğitim özel Kurum Açma Belgeleri
 4. Resimli Açma Tarifi, Açma Nasıl Yapılır
 5. Kutu Cola Açma Halkalarıyla Kolyeler, Açma Hlkalarından Çantalar
 6. Açma tarifi, Açma nasıl yapılır
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri