Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

rüyada aslan görmek nedir anlamı rüyada aslan görmek neye işarettir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Aslan,Rüyada Aslan Görmek Nedir? Rüyada Aslan Görmek rüyada aslan
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Rüyada Aslan Görmek Nedir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Rüyada Aslan Görmek

  Devlet Başkanı ile tabir edilir. Arslan başı bulmak veya arslan eti yemek valiliğe, mertebeye, makam ve mala, Birine arslan ısırması maldan ya da dünyalıktan görülecek zararla, Arslanın birini kovalaması korkuyla, Arslana binme güçlü bir düşmana galip geelmeye, Uzaktan arslan görmek ecelin yaklaşmasına, Evde arslan görmek Sağlıklı kimse için uzun ömre, hasta için vefat etmeye delalet eder.

  Rüyanızda aslanın saldırısına uğradıysanız, düşmanlarınız tarafından yenilecek onların emri Altına gireceksiniz. Aslanla boğuşmak, kazanmaya; aslan öldürmek, her alanda başarıya; aslana sırtını dayamak, kayıp ve üzüntüye;.aslan tarafından takıp edilmek; tuzağa düşmeye işarettir.

  Güçlü biri olduğunuz için her zaman başarılı olacaksınız. Eğer bir aslanın saldırısına uğradığınızı gördüyseniz, düşmanlarınızın tarafından yenilecekiniz.

  Rüyada aslanla karşılaşan ve korku duyan bir kimse maceralı sayılan bir işten büyük kazanç sağlayacak ve üstün, önemli biriyle dost olacak anlamına gelir. Kafesteki aslan bir dostun güç durumda kalacağına işarettir. Aslanla boğuşan kimsenin düşleri gerçekleşecek demektır.

  Dişi arslan sütunu içtıgını gören kimse, düşmana galip gelir. Etini yiyen de güç ve büyük bir mülk elde eder. Rüyada arslan görmek kuvvetli ve şiddetli bir düşmanla yorumlanır. Arslanla dövüştüğünü gören kimse üzerine saldıran kuvvetli bir düşmanla mücadele eder. Bir arslana karşı çıktıgını fakat arslanın kendisine doğru geldigi halde ona saldırmadıgını gören, devletten veya devlet adamlarından bir zarar görmez. Arslandan kaçtıgını ve hayvanın kendisini kovalamadıgını gören, korku ve endişeden kurtulur, düşmanına üstün gelir. Kendisine arslan eti getirildigini görenin eline mal geçer, o etten yemek daha iyidir. Arslan sütü de böyledir. Arslanı evinde gören kimse hayra, güce ve uzun ömre erişir. Bir kimse arslanın kendisini ısırdıgını görse, ısırdıgı miktar düşmanından bir şeye erişir. Arslanla dövüstügünü gören, azgın düşmanla kavga eder. Arslanın derisinden yahut kılından bir şey aldıgını görenin eline düşmanın malindan bir şey geçer. Çok kere bu, miras malina işaret eder.

  Bir aslanın arkasından dolaşarak önüne çıktıgını göreni, hükümet cezalandırır. Bir aslan başı aldıgını gören büyük bir makama geçer. Rüyasında bir aslanı sagdıgını gören, devletin malini idare eder. Eger tüccarsa mali artar, isçi ise kazancı çogalır. Bir kadın rüyada aslan yavrusunu emzirdigini görse, büyük bir adamın süt annesi olur. Eger aslan yavrusunu besleyen erkekse, bir yere Amir olur. Bir aslanın kendisini ısırdıgını veya pençesiyle bir tarafını yaraladıgını gören, düşmanından zarar görür. Rüyasında kendisini bir aslanının kucakladıgını gören, devlet büyüklerine yakınlaşır. Bir aslan öptügünü veya aslanın kendisine tatlı, tatlı baktıgını gören, hükümet hizmetine girerek hayır ve menfaat görür. Eğer çalışıyorsa derecesi yükselir. Bir aslanı yedigini gören, devlet büyüklerine yakın olur ve onların itimadini kazanır. Aslanın derisi, kılı, eti ve kemigi; ya hükümetten veya düşmandan gelecek malla tabir olunur. Aslanın kovalayip onun kaçtıgını gören, korktugu ve çekindigi bir seyden kurtulur ve muradına erer. Aslandan korktugunu fakat bir zarar görmedigini gören, düşmanından kurtulur. Uzaktan bir aslan görenin eceli yaklaşmıştır. Tövbe etmesi gerekir. Evinde aslanlar bulundugunu gören, hayra erer, ömrü uzun olur. Eger o evde bir hasta varsa iyi olur. Aslanın derisinden, etinden, kemiginden, kılından, damagından ve aslanın bir şeyinden bir parça buldugunu gören miras yer.

  Rüyada aslan görmek, yüksek mevkideki insanlarla dosluk kurulacağına işarettir.

  Aslanı genç bir kızın görmesi: İyi bir evliliğe.
  Bekar biri dişi aslan görürse: Bir kız veya dulla tanışmaya.
  Dişi aslan: Zenginliğe.
  Yavru aslan: İyi bir iş arkadaşına.
  Koşan aslanlar: Umulmayan bir zenginliğe ve mutluluğa.
  Aslana binmek: Sözü geçen biri olmaya, başarıya.
  Aslanla boğuşmak: Kazanmaya.
  İki aslanın kavganı İki kişinin kavgasına seyirci kalmaya.
  Aslan eti yemek: Zenginliğe ve mal edinmeye.
  Aslan öldürmek: Her alanda başarıya.
  Dişi aslanla çiftleşmek: Bir düşmana veya hastalığın geçmesine.
  Aslanla konuşmak: Güçlü dostlara.
  Aslan kükremesi: Kötü haber veya ölüme.
  Aslana sırtını dayamak: Kayıp ve üzüntüye.
  Aslanın birinin yanına gitmesi: O kişinin üzüleceğine.
  Aslan tarafından takip edilmek: Tuzağa düşmeye işarettir.
  Ibn-i Şîrîn (rh.a) demiştir ki:
  Rüyada arslan görmek, çetin ve kuvvetli bir düşmana delâlet eder.

  Ebu Saidu`l-Vaaz demiştir ki:
  Rüyada azgın bir arslanın halkın yolunu kestiğini görmek, hükümdarların zulmüne delâlet eder. Bir arslanın kendini kovaladığını görmek, hükümetten bir korkuya uğramağa, eğer kurtulur ise, bu korkudan halâsa, kurtulamayıp arslanın pençesine düşerse, büyük bir zarara uğramaya delâlet eder.

  Cafer-i Sâdık (r.a.) demiştir ki:
  Rüyada arslan görmek üç şekilde tabir olunur: a) Sultan, b) Cesur ve şeci` adam, c) Kuvvetli ve amansız düşman.

  Kirmanı ye göre:
  Rüyada aslan görmek hükümet reisi ile tabir olunur. Rüyada bir aslan basi buldugunu ve onun etinden yedigini görmek, rütbeye ve mala ve nimete delalet eder. Aslanın vücudundan bir parçanın eline geçtıgını görmek, düşman malindan faydalanmaya işarettir.

  Eş Salimi ye göre:
  Rüyasinda bir aslana binip diledigi yere götürdügünü gören, büyük ve kuvvetli bir düşmanına üstünlük saglar. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri