Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Cennet ve Cehennem ile ilgili Ayet ve Hadis ler CENNET İLE İLGİLİ AYETLER İşte bütün bu hükümler , Allah 'ın koyduğu hükümler ve çizdiği sınırlardır.
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 21      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Cennet ve Cehennem ile ilgili Ayet ve Hadisler Resimli cennet ve cehennem ile ilgili hadisler

  Sponsorlu Bağlantılar
  Cennet ve Cehennem ile ilgili Ayet ve Hadisler

  Cennet ve Cehennem ile ilgili Ayet ve Hadisler Resimli cennet ve cehennem ile ilgili hadisler-cennet-ve-cehennem-ile-ilgili-ayet-ve-hadisler.jpg

  Cennet ve Cehennem ile ilgili Ayet ve Hadisler Resimli cennet ve cehennem ile ilgili hadisler-cennet-ve-cehennem-ile-ilgili-ayet-ve-hadisler1.jpg

  CENNET İLE İLGİLİ AYETLER

  İşte bütün bu hükümler, Allah'ın koyduğu hükümler ve çizdiği sınırlardır. Kim Allah'a ve Peygamberine itâat ederse Allah onu altlarından ırmaklar akan cennetlere koyar. Onlar, orada ebedî olarak kalacaklardır. İşte büyük kurtuluş budur. (NİSA/13)

  Muhacir ve Ensar'dan İslâm'a ilk önce girenlerin başta gelenleri ve iyi amellerle onların ardınca gidenler var ya, işte Allah onlardan razı oldu, onlar da Allah'dan razı oldular ve onlara, altlarında ırmaklar akan cennetler hazırladı ki, içlerinde ebedi kalacaklar. İşte büyük ve muhteşem kurtuluş budur. (TEVBE/100)

  İman edip salih ameller işleyenler, işte öyleleri de cennet ehlidirler ve orada ebedî kalıcıdırlar. (BAKARA/82)

  Allahtan korkanlar, elbette cennetlerde ve pınarların başındadırlar. (HİCR/45)

  Allah mümin erkeklere ve mümin kadınlara, altlarından ırmaklar akan cennetler vaad buyurdu. Orada ebedi kalacaklardır. Hem de Adn cennetlerinde hoş meskenler vaad etmiştir. Allah'ın rızası ise hepsinden büyüktür. İşte asıl büyük kurtuluş da budur. (TEVBE/72)


  CEHENNEM İLE İLGİLİ AYETLER

  İnkâr edenlere de ki: "Yakında yenilgiye uğratılacaksınız ve toplanıp cehenneme sürüleceksiniz" Ne kötü yataktır o (3/12)


  Bazı yüzlerin ağaracağı, bazı yüzlerin de kararacağı gün Yüzleri kapkara-kesilecek olanlara: "İmanınızdan sonra inkar ettiniz, öyle mi? Öyleyse inkar etmenize karşılık olarak azabı tadın" (denilir) (3/106)


  Ayetlerimize karşı inkâra sapanları şüphesiz ateşe sokacağız Derileri yanıp döküldükçe azabı tadmaları için onları başka derilerle değiştireceğiz Gerçekten Allah güçlü ve üstün olandır hüküm ve hikmet sahibidir (4/56)


  Ateşin üstünde durdurulduklarında onları bir görsen; derler ki: "Keşke (dünyaya bir daha) geri çevrilseydik de Rabbimizin ayetlerini yalanlamasaydık ve mü'minlerden olsaydık" (6/27)


  Rablerinin karşısında durdurulduklarında onları bir görsen: (Allah) "Bu, gerçek değil mi?" dedi Onlar: "Evet, Rabbimiz hakkı için" dediler (Allah) "Öyleyse inkâr edegeldikleriniz nedeniyle azabı tadın" dedi (6/30)

  CENNET İLE İLGİLİ HADİSLER

  Ebu Sa'îdi'I-Hudrî radıyallahu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalatu vesselam buyurdular ki: "Cennette bir karışlık yer (ebedi olduğu için, fani olan) küre-i arz ve üzerinde bulunanlardan -dünya ve içindekilerden- daha hayırlıdır."

  Sehl İbnu Sa'd radıyallahu anh anlatıyor: "Resulullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Cennette bir kamçılık yer (ebedi olduğu için, fani olan) dünya ve içindekilerden daha hayırlıdır."

  Sehl İbnu Sa'd radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Cennet ehli, gurfelerde kalanları seyrederler, tıpkı gökteki yıldızları seyretmeniz gibi."

  Ebu Rezin el-Ukayli radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Cennet ehlinin çocuğu olmaz, (orada doğum yoktur)."

  Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: "Cennette hiçbir ağaç yoktur ki gövdesi, altından olmasın."


  CEHENNEM İLE İLGİLİ HADİSLER

  "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm bize şöyle buyurmuşlardi: "Cehennemin kiyisindan büyük bir taş birakildi. Bu taş yetmiş yil aşagi dogru düştü de henüz dibe ulaşmadi."

  5082 - Ebu Said el-Hudri radiyallahu anh anlatiyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:
  "Veyl, cehennemde bir vadidir. Kâfir orada, kirk yil batar da dibine ulaşamaz."

  5086 - ibnu Mes'ud radiyallahu anh anlatiyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:
  "Kiyamet günü cehennem, yetmişbin yulari oldugu halde getirilir. Her yularinda, onu ceken yetmişbin melek vardir."

  "Kiyamet günü Arz toptan O'nun bir kabzasidir (tam tasarrufundadir). Gökler de O'nun sag eliyle dürülmüşlerdir" (Zümer 67) âyetinden sormuş ve:
  "Bu sirada insanlar nerede olurlar (ey Allah'in Resûlü)" demiştim. Aleyhissalatu vesselam: "Cehennem köprüsünde!" cevabini verdi."

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. cehennem ile ilgili hadisler
 3. cehennem ile ilgili hadisler ve ayetler
 4. cehennem ile ilgili ayet ve hadisler
 5. Cennet ve Cehennem ile ilgili Ayetler - Cennet Cehennem Ayetler
 6. Cennet ve Cehennem ile ilgili Ayet ve Hadisler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google

 8. ismimi boşver napcan

  Sponsorlu Bağlantılar
  tabi herşeyi allah bilir bitek allah bilir biz cenneti ve cehennemi göremeyiz ama ölünce birinden birini göricez neysse bu sayfa çok güzel mükkemmmel sözler allaha size verdiklerinden dolayı şükredin <3 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri