Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Ramazan a Hazırlık Ramazan a Hazırlık Hutbesi Kur’an ayı ramazan girmeden Kur’an-ı Kerimi aslından okumayı öğrenmiş olalım. Kur’an sız bir günümüz geçmesin. İçinde Kur’an okunmayan

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Ramazana Hazırlık,Ramazana Hazırlık Hutbesi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Ramazana Hazırlık


  Ramazana Hazırlık Hutbesi  Kur’an ayı ramazan girmeden Kur’an-ı Kerimi aslından okumayı öğrenmiş olalım. Kur’an sız bir günümüz geçmesin. İçinde Kur’an okunmayan ev kalmasın. Ramazanı Kur’an ile karşılayalım.Unutmayalım ki kurtuluş Kur’an-ı okuyan, anlayan ve Kur’an hükmünce amel edenler içindir.

  Rabbimizin rahmeti, meğfireti ve bereketi her zaman ve her yerde sınırsızdır. Ramazan ayı girdiğinde ise Allah’ın rahmet, meğfiret ve bereketi mü’minler üzerine sağnak yağmurlar gibi iner. Yağmur ne kadar sağnak yağarsa yağsın, toprak ne kadar bereketli olursa olsun bol ürün almak isteyen çiftçi yağmur mevsimi gelmeden hazırlık yapmak zorundadır. Çiftçi bağını, bahçesini, tarlasını sürüyor, tohumunu ekiyor, çapa yapıp gübresini atıyor. Adeta bunun gibi Ramazan ayının feyiz ve bereketinden faydalanmak için Ramazana hazırlıklı girmeliyiz.  Ramazana hazırlık olarak yapacaklarımızın bir kısmını şöyle sıralayabiliriz:

  Günah sayılan hareketlerimizi, kötü huylarımızı ve kötü alışkanlıklarımızı bir daha dönmemek üzere bırakmalıyız. Bilelim ki hem oruç hemde kötü hal ve davranışlar bir müslümanda beraber bulunmaz.

  İnancımızı bir bütün olarak fiiliyata dökme ve dinimizin emir ve yasaklarını bütünüyle uygulama kararı almış olarak Ramazana girmeliyiz. Bu konudaki bilgi eksikliğini ramazanı da fırsat bilerek sürekli okumak suretiyle tamamlamalı, öğrendiklerimizi tatbik ederek olgun bir Müslüman olmalıyız.

  İhtiyaç sahipleri, yetimler, hasta ve yaşlılar tesbit edilmeli, Ramazan öncesinde ve ramazanda zekat ve sadakalarla sevindirilmelidir.


  Kul hakkı ve Allah hakkı borçlarını ödemeliyiz; helalleşmeliyiz.

  Dargınsak barışmalıyız, barıştırmak için aracı olmalıyız.

  Ramazan mutluluğunu eş, dost akraba ve komşularla tebrikleşerek, ziyaretleşerek paylaşmalıyız.

  Çocuklara ve gençlere ramazanın manevi önemini kavratmalı, hediyelerle sevindirmeliyiz.

  Dünyanın muhtelif bölgelerinde ezilen, zulme maruz kalan müslüman kardeşlerimizi, işgal altındaki İslam topraklarını hatırlamalı, neler yapabileceğimiz noktasında düşünmeliyiz.


  Ramazan öncesi ölmüşlerimizi de hatırlayarak onlar adına sadaka vermeliyiz, affedilmelerine vesile olacak hayırlar yapmalıyız.

  Ramazan ayını nasıl değerlendireceğimizi gösterir bir plan hazırlamalıyız.

  Değerli Mü’minler!

  Ramazan öyle bir aydır ki; “ İnsanlara doğru yolu gösteren, hak ile batılı ayıran Kuran o ayda indirilmiştir” ( Bakara: 185 )


  “Günümüz müslümanının en büyük ihtiyacı Kurana yeniden dönmek; yeniden, yepyeni bir ruh ve anlayışla onu yaşamaktır. Bu şuur ve anlayışla Kurana yaklaşalım, Kuranı okuyalım. Ne buyurulduğundan habersiz sadece okuyup dinlemek yerine öğrenmek, yaşamak ve yaşatmak için okuyalım. Okuduklarımız bizi uyutmasın, uyandırsın; oturtmasın, koştursun. Sömürmeye ve sömürtmeye değil, insanca yaşamaya götürsün. Başkalarının kölesi olmak yerine herkesin önderi, rehberi yapsın. Başkasına yalvarmak yerine başkalarının imdadına koşacak güce eriştirsin”  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ramazana Giriş Mesajları
 3. Ramazana girerken
 4. ramazana özel resimler
 5. Ramazana özel diyet listesi
 6. 2018 Ramazana Özel Nickler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri