Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Depresyona Ne Neden Olur? Depresyon karmaşık ve farklı boyutları olan bir bozukluktur ve tek bir nedeni yoktur. Bir ağacın gövdesi gibi depresyonun birçok kökü bulunmaktadır.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Depresyona Ne Neden Olur

  Sponsorlu Bağlantılar
  Depresyona Ne Neden Olur?

  Depresyon karmaşık ve farklı boyutları olan bir bozukluktur ve tek bir nedeni yoktur. Bir ağacın gövdesi gibi depresyonun birçok kökü bulunmaktadır. Bunlardan bazıları:

  Genetik ve Biyolojik Etkenler: Kalp-damar hastalıkları gibi depresyonda genetik geçişlidir. Düşüncelerimizi etkileyen beyindeki kimyasal maddelerdeki dengenin bozulması kişinin duygu durumunu etkilemektedir. Serotonin bu kimyasal maddelerin bir tanesi olmakla beraber Depresif insanlarda serotoninin düşük seviyede olduğu gözlenmiştir.

  Çocukluk Çağında Yaşanan Travmalar ve Diğer Psikolojik Etkenler: Travmaya karşı verilen tepkiler, kişisel kayıp ve reddedilmişlik gibi psikolojik değişimler de beyin ve sinir sisteminin biyokimyasını değiştirebilmektedir. Bu nedenle, depresyonun en belirgin habercisi erken yaşta yaşanan ebeveyn kaybıdır.

  Çevresel Etkenler: Zayıf beslenme, hormonal dengesizlikler, çevredeki toksinler, beyin hasarları, stres, madde kullanımı da depresif hallere neden olabilmektedir. Kişiler, işlerini veya eşlerini / sevdiklerini kaybettiklerinde veya ciddi bir hastalıkla karşı karşıya kaldıklarında depresif olabilmektedirler.

  İlaç Tedavilerinin Yan Etkileri: Birçok kişi, bazı reçete ilaçlarının depresyona sebep olabilecek yan etkileri olabileceğini bilmemektedir. Bu ilaçlar arasında, kalp ve hipertansiyon ilaçları, sedatifler, steroidler, stimulanlar, antibiyotikler, antibakteriyel ilaçlar ve analjezikler (ağrı kesiciler) yer almaktadır.

  Sosyolojik Etkenler: Geleneksel toplulukların parçalanması, geniş ailelerin çözülmesi, sosyoekonomik seviyeler arasındaki farkın büyümesi ve doğal hayat ile bağlantının kopması gibi modern hayattaki değişimler, günümüzde ve dünya çapında depresyon görülme oranının artmasında kısmen de olsa rol oynuyor olabilir.

  Ruhsal Bunalımlar: Bazen hayat anlamını ve amacını yitirdiğinde kişiler var oluşçu (var oluşlarına ait) depresyon yaşayabilmektedir. Herhangi belirli bir değişim, özellikle aile veya işteki rollerin değişimi anlamsal açıdan depresyonu tetikleyebilmektedir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kuru deri neden oluşur, cilt sorunları, deride pullanma neden olur, deride su kaybı neden
 3. En sık görülen kayınvalide tipleri, Depresyona girip psikiyatra giden kadınların çoğu, kay
 4. Çocuğun depresyona girdiği nasıl anlaşılır?
 5. kişisel sorunları sürekli konuşmak stres ve depresyona neden olabiliyor, Sürekli sorunlard
 6. Nedensiz Depresyona Dikkat!
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri