Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Reddedilmenin Acısı Hakkında Reddedilmenin Kişiler Üzerindeki Etkileri Nedir Reddedilmenin kişinin IQ seviyesini ve analitik düşünme kabiliyetini büyük ölçüde düşürdüğü ortaya kondu. ABD'de Case Western Reserve

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Reddedilmenin Acısı, Reddedilmenin Etkileri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Reddedilmenin Acısı Hakkında
  Reddedilmenin Kişiler Üzerindeki Etkileri Nedir


  Reddedilmenin kişinin IQ seviyesini ve analitik düşünme kabiliyetini büyük ölçüde düşürdüğü ortaya kondu.

  ABD'de Case Western Reserve Üniversitesi'nden Roy Baumeister liderliğindeki bilim adamlarının yaptığı araştırma çerçevesinde reddedilmenin etkilerini gözlemlemek için iki farklı yol izlendiği belirtildi.

  Sonuçları New Scientist dergisinin internet sitesinde yayımlanan araştırmada önce bir grup yabancının bir araya geldiği birbirlerini tanımaya başladıkları ve daha sonra ayrıldıkları kaydedildi.

  Bu gruptaki her bir katılımcıdan gruptan hangi iki kişiyle bir işte birlikte çalışmak isteyecekleri soruldu ve gruptakilere hiç kimse tarafından seçilmedikleri ya da diğer herkes tarafından seçildikleri söylendi.

  Araştırmacılar ayrıca kişilik testi yapılan bir gruptakilere hayatta yalnız kalacakları veya arkadaşları ve aileleriyle yaşayacakları söyleyereksahte geribildirim verdi.

  Araştırma izlenen her iki yolda da reddedilen gruplarda saldırganlık puanlarının arttığı aynı zamanda IQ puanlarının birdenbire yaklaşık yüzde 25 oranında analitik düşünme kabiliyetleriyle ilgili puanların da yüzde 30 oranında düştüğü gözlendi.

  Roy Baumeister reddedilen çocukların saldırganlaşma eğilimi içinde olduklarının uzun süredir bilindiğini hatırlatarak araştırmanın sonuçlarının insan doğası hakkında çok şey anlattığını söyledi ve "İnsanlar gerçekten diğerleriyle iyi geçinmeye tasarlanmışlar dışlandığınızda bunun önemli etkileri oluyor" dedi.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. A Açısı 73 Derece B Açısı 27 Derece Olan Üçgenin C Açısı Kaç Derecedir
 3. İki Açısı Eşit Olan Üçgenin Bir Açısı 100 Derece İse Eşit Olan Acıları Kaç Derecedir
 4. Tümler Açısı 21 Derece Olan Açının Bütünler Açısı Kaç Derecedir
 5. Gelme açısı, yansıma açısı nedir
 6. Fay açısı , Fay açısı nedir,Fay açısı nedemektir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri