Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Duvardan duvara halı nasıl döşenir? Duvardan duvara halı döşeme : Odanıza duvardan duvara halı döşemek istiyorsunuz ya da var olan halınızı renk ve desenini demode
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Duvardan duvara halı nasıl döşenir?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Duvardan duvara halı nasıl döşenir?


  Duvardan duvara halı döşeme:

  Odanıza duvardan duvara halı döşemek istiyorsunuz ya da var olan halınızı renk ve desenini demode buluyor, aşınmadan dolayı değiştirmek istiyorsunuz. Bunun için bir takım hazırlıklar yapılması lazım.

  Duvardan duvara halı döşeme işlemine başlamadan önce öncelikle zeminin hazırlanması gerekli. Bunun için zemini kuru, temiz, çatlaksız ve sağlam bir hale sokmalıyız. Alt zeminde parke, kaplama ne varsa iyice temizlemelisiniz. Herhangi bir atık varsa onları zeminden almalıyız.


  duvardan duvara halı döşeme

  Halının yapıştırılması için seçilen yapıştırma bandını seçerken halının arkasına ve zeminin durumuna uygun olanı seçin. Halıyı döşemeye başlamadan önce kenardaki süpürgelikleri çıkarmalısınız. Dikkatli çıkartırsanız tekrar kullanma şansınız olabilir. Bundan sonraki aşama biraz dikkat ve zaman gerektiriyor. Döşeme bandını halının kenar yerinden zemine yapıştırın ve iyice ovun.Halıyı açıp döşenecek yere halının oturması için bir gün bekletin. Daha sonra halıyı kabaca kesin ve tekrar toplayın. Bandın üzerindeki koruma kağıdını çıkarıp yapıştırın. Döşeme işi bitince kenardaki fazla haıları dikkatlice kesin.

  Halıyı yapıştırmadan önce halının hav yönüne dikkat etmelisiniz. Halının arkasındaki ok yönü size yardımcı olacaktır. Elinizle de deneyerek bulabilirsiniz. Hav yönü elinizi halının üzerinde gezdirirken pürüzsüz hissetmelisiniz.

  Merdiven basamaklarını kaplarken kullanacağınız bandın yapıştırma gücü daha yüksek olanı seçmelisiniz.

  Başka bir yapıştırma şeklide sabit yapıştırmadır. Bu sayede halının kabarma ve dalgalanmasını önleyecektir. Sökülmesi kolaydır. Sökülme sonrasında yapıştırıcı kalıntılarını bulaşık deterjanıyla temizleyebilirisiniz. Buradadikkat edilmesi gereken husus eğer halınızı ahşap zemin üzerine döşeyecekseniz zeminin suya dayanıklılığını test etmelisiniz.

  Ypıştırıcının 5-15 dakika havalanmasını beklemelisiniz. Halıyı bu ıslak zemin üzerine serin. Halıyı yapıştırdıktan sonra fazlalıkları kesip süpürgelikleri tekrar takın.

  Odanın eşiğinde halıyla diğer tarafın zeminin uyum sağlaması için plastikten ya da metal raylardan faydalanabilirsiniz.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. modern halılar 2018 - halı desenleri - halı renkleri - 2018 halı modelleri
 3. 2018 Kaşmir Halı - 2018 Halı Modelleri - Kaşmir Halı - Kaşmir Halı Seçenekleri
 4. Türk halı ve kilimlerinin tarihsel gelişimi nasıl olmuştur
 5. Halı Nasıl Seçilir, Halının Kaliteli Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?
 6. Laminant parke nasıl döşenir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri