Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Dünya Dilek Günü Dünya Dilek Günü hakkinda bilgiler - Dünya Dilek Günü tanımı - Dünya Dilek Günü ne zamandır - Dünya Dilek Günü etkinlikleri-Dünya Dilek

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Neden Dünya Dilek Günü Kutlanıyor, Dünya Dilek Günü Hakkında Bilgiler

  Sponsorlu Bağlantılar

  Dünya Dilek Günü
  Dünya Dilek Günü hakkinda bilgiler - Dünya Dilek Günü tanımı - Dünya Dilek Günü ne zamandır - Dünya Dilek Günü etkinlikleri-Dünya Dilek Günü Kutlamaları
  Dünya Dilek Günü (World Wish Day) 29 Nisan 2018 tarihinde Make-A-Wish® Uluslararası Vakfı ve temsilciliklerince dünya çapında ilk kez kutlanacak.

  Bir Dilek Tut Derneği (Make-A-Wish® Türkiye) de ülkemizde aynı amaçla “Dünya Dilek Günü” kutlaması organize ediyor.

  Bu kutlama Bir Dilek Tut’un Türkiye temsilcisi olduğu dünyanın en büyük dilek gerçekleştirme organizasyonu olan Make-A-Wish® Uluslararası Vakfı’nın gerçekleştirdiği ilk dileğin 30. Yıl dönümü nedeniyle Vakfın merkezi ve temsilciliklerinin bulundukları35 ülkede aynı anda ve ilk kez yapılacak. Tüm ülkelerde aynı gün hayati tehlike taşıyan hastalıklarla savaşan çocuklarındilek gerçekleştirme organizasyonları düzenlenecek.

  Dünya Dilek Günü nasıl kutlanacak:

  İMKB Gongu ile Dünya Dilek Günü başlatılacak:

  29 Nisan Dünya Dilek Günü saat: 9:15 te daha önce dileği gerçekleşen bir Dilek Çocuğu İMKB’de seans başlatma Çanını çalarak seans başlatmasıyla start alacak.

  Dilek Rozetleri dağıtılacak:

  Aynı gün içinde İstanbul’da Beşiktaş Ortaköy Üsküdar Kadıköy iskeleleri ile Bağdat Caddesi’nde ve İzmir Adana ve Ankara’da gönüllülerimiz herkese ücretsiz olarak 29 Nisan Dünya Dilek Günü Rozetleri dağıtılacak. Bu rozetlerin gün boyu yakalarda taşınması bize manevi destek sağlayacak.

  Yedi bölgede yedi şehirde dilek gerçekleştirilecek:

  7 farklı bölgedeki 7 şehirde (İstanbul İzmir Ankara Samsun Adana SiirtErzurum) aynı gün içinde 7 çocuğun dileği gerçekleştirilecek.

  e-müzayede düzenlenecek:

  Dünya Dilek Gününe özel internet ortamında Bir Dilek Tut İktisadi İşletmesi tarafından GittiGidiyor.com desteği ile e-müzayede düzenleniyor.
  e-müzayede 29 Nisan öğlen 12:00 de başlayacak ve 4 mayıs öğlen 12:00 de sona erecek.

  e-müzayede de yer alacak özel eşyalar o kişilerin çocukluk hayallerine ait izler taşıyor.
  Şimdi ise özel anılar taşıyan bu eşyalar dilek çocukları için müzayededeler.

  e-müzayede yer alan eşyalar:

  Sertab Erener’in pembe ceketi ve imzalı CDsi
  Demir Demirkan’ın siyah paltosu
  Sinem Kobal’ın bale ayakkabısı
  Kenan Doğulu’nun papyonu
  Arda Turan’ın kramponları
  İbrahim Toraman’ın forması
  Semih Şentürk’ün kramponları
  Tuncay Şanlı’nın forması
  Ata Demirer’in ayakkabıları
  Pamela Spence’in elbisesi
  Çilek Mobilya özel maketi
  Atlasjet Bir Dilek Tut model uçağı

  Toplam 12 parça eşya daha fazla dilek çocuğunun hayaline kavuşmasına köprü olacak…

  Sosyal sorumluluk projelerine daima duyarlı bir yaklaşım içinde olan İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) “Bir Dilek Tut / Make-A-Wish Türkiye” tarafından düzenlenen ve 29 Nisan‘da dünya çapında ilk kez kutlanacak olan “Dünya Dilek Günü” (World Wish Day) etkinliklerinin kamuoyuna duyurulmasına “çan çalarak” destek verecek.

  Bu kutlama “Bir Dilek Tut”un Türkiye temsilcisi olduğu dünyanın en büyük dilek gerçekleştirme organizasyonu olan Make-A-Wish® Uluslararası Vakfı’nın gerçekleştirdiği ilk dileğin 30. yıl dönümü nedeniyle Vakfın merkezi ve temsilciliklerinin bulunduğu 35 ülkede aynı tarihte ve ilk kez yapılacak.

  Hayati tehlike taşıyan hastalıklarla mücadele eden 3-18 yaş arası çocukların dileklerini gerçekleştiren “Bir Dilek Tut/Make-A-Wish Türkiye”nin organize ettiği Türkiye’deki kutlamalar kapsamında 29 Nisan 2018 Perşembe sabahı İMKB’de “Çan Çalma Töreni” düzenlenecek. “Bir Dilek Tut/Make -A- Wish Türkiye” Yönetim Kurulu Başkanı Carole HAKKO ve dernek temsilcileri ile İMKB Yönetim Kurulu Üyeleri ve Başkan Yardımcılarının katılacağı törende “Dilek Çocuğu Göktuğ” saat 09.30’da Borsa çanına vurarak seans ile birlikte Dünya Dilek Günü’nü de başlatacak.

  Dünya Dilek Günü organizasyonları kapsamında Belçika Hollanda ve Portekiz borsalarında da aynı tarihte benzer törenler yapılacak. Dernek yöneticileri basın mensuplarına açık olarak gerçekleştirilecek İMKB’deki tören ile derneğin çalışmaları hakkında kamuoyunda farkındalık yaratmayı ve daha fazla çocuğun dileğini gerçeğe dönüştürmeyi hedefliyor.


  İMKB`de düzenlenen kutlama töreni Bir Dilek Tut Derneği`nin Türkiye temsilcisi olduğudünyanın en büyük dilek gerçekleştirme organizasyonu olan Make-A-Wish Uluslararası Vakfı`nın gerçekleştirdiği ilk dileğin 30. Yıl dönümü nedeniyle Vakfın merkezi ve temsilciliklerinin bulundukları 35 ülkede aynı anda ve ilk kez yapıldı.
  Hayati tehlike taşıyan hastalıklarla mücadele eden 3-18 yaş arası çocukların dileklerini gerçekleştiren ``Bir Dilek Tut Make-A-Wish®Türkiye`nin organize ettiği Türkiye`deki kutlamalar kapsamında bugün ``Çan Çalma Töreni`` düzenlendi.

  ``Bir Dilek Tut Make-A-Wish Türkiye`` Yönetim Kurulu Başkanı Carole Hakko ve dernek temsilcileri ile İMKB Yönetim Kurulu üyeleri ve Başkan Yardımcılarının katıldığı törende ``Dilek Çocuğu Göktuğ`` saat 09.30`da Borsa çanına vurarak seans ile birlikte Dünya Dilek Günü`nü de başlattı. Dernek yöneticileri İMKB`deki tören ile derneğin çalışmaları hakkında kamuoyunda farkındalık yaratmayı ve daha fazla çocuğun dileğini gerçeğe dönüştürmeyi hedefliyor.

  Bugün için Dernek tarafından değişik etkinlikler düzenlendi. Etkinlik kapsamında bugün İstanbul`da Beşiktaş Ortaköy Üsküdar Kadıköy iskeleleri ile Bağdat Caddesi`nde ve İzmirAdana ve Ankara`da gönüllüler herkese ücretsiz olarak Dünya Dilek Günü Rozetleri dağıtacak. Dünya Dilek Gününe özel internet ortamında Bir Dilek Tut İktisadi İşletmesi tarafından bugün ``gittigidiyor.com`` desteği ile e-müzayede düzenlenecek.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. 29 Nisan Dünya Dilek Günü
 3. Dünya Dilek Günü
 4. Dünya Sağlık Günü ile ilgili Yazılar - Dünya Sağlık Günü Hakkında Yazı
 5. Dünya Kadınlar Günü İle İlgili Yazı, Dünya Kadınlar Günü Hakkında Makaleler
 6. Dünya Sağlık Günü ile ilgili Şiirler - Dünya Sağlık Günü Hakkında Şiirler - Dünya Sağlık G
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri