Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

23 Nisan Anlam ve Önemi nedir , 23 Nisanın Anlam ve Önemi hakkında Yazı , 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayram ı Önemi 23 Nisan Ulusal
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 21      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramının Anlam ve Önemi

  Sponsorlu Bağlantılar
  23 Nisan Anlam ve Önemi nedir,
  23 Nisanın Anlam ve Önemi hakkında Yazı,
  23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı Önemi

  23 nisan ulusal egemenlik çocuk bayramı.jpg

  23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramının Anlam ve Önemi

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 23 Nisan 1935 yılından itibaren kutlanan, Türkiye Cumhuriyeti’nin millî bayramıdır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin de resmî tatil günü ve millî bayramıdır.

  23 Nisan 1920 yılında TBMM’nin açılışının birinci yılında kutlanmaya başlanan Hakimiyet-i Milliye Bayramı ile Himaye-i Etfal Cemiyeti’nin 23-30 Nisan’ı Çocuk Haftası ve haftanın ilk gününü de çocuk bayramı ilan ettiği 1929′den itibaren kutlanmaya başlanan bayramdır. Bu iki bayram 23 Nisan 1935 yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı adı altında bir araya getirilmiştir.

  Hakimiyet-i Milliye bayramı , Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu gerçekleştiren TBMM’nin açılışını kutlamak amacını taşırken ; Çocuk bayramı savaş sırasında yetim ve öksüz kalan yoksul çocukların bir bahar şenliği ortamında sevindirmek amacını taşımakta idi.

  Türkiye Radyo Televizyon Kurumu, UNESCO’nun 1979′u Çocuk Yılı olarak duyurmasının ardından, Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’ni başlatarak, bayramı uluslararası düzeye taşımıştır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Cumhuriyet Bayramının Anlam Ve Önemi Nedir
 3. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Önemi
 4. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramının İngilizcesi
 5. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramının Tarihi Nedir
 6. 30 Ağustos Zafer Bayramının Anlam ve Önemi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Önemi

  23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramýnýn Anlam ve Önemi-23-nisan-ulusal-egemenlik-ocuk-bayram-1.jpg

  23 Nisan 1920 tarihinde kurulan TBMM tarihimizde çok önemli bir dönüm noktası olmuştur. O gün 23 Nisan ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI adı altında tüm dünya çocuklarına armağan edilmiştir. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir sözünden yola çıkarak milletimiz kendi kaderini kendi eline alarak var olma yok olma mücadelesini egemenlik hakkını kendisi kullanarak kazandı. Bütün dünyaya kendi kendini yönetebilecek büyük bir millet olduğunu gösterdi.

  23 Nisan’ın bize kazandırdığı cumhuriyet ve istiklalimizi gelecek kuşaklara emanet eden büyük önderimiz ATATÜRK bu ulusal bayramımızı çok sevdiği biz çocuklara emanet ederek ona daha güzel bir anlam katmıştır. 23 Nisan'da dünya'nın dört bir yanından gelen çocuklarla bayramımız kutlanır. ATATÜRK bu günü tüm dünya çocuklarına armağan etmekte ne güzel bir iş yapmıştır ki meyvelerini halen daha görmekteyiz. Bütün dünya çocuklarının kaynaşıp arkadaş olduğu ve insanlığın temelini attığı gün dostluk kardeşlik ve sevginin doyasıya yaşandığı 23 Nisan'dır. Bütün bu güzel duyguları bizlere yaşattığın için teşekkürler büyük insan MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. Biliyorum ki beni duyuyorsun biliyorum ki bunları hissediyorsun seni her zamanki gibi saygıyla anıyorum.

  Yazan: Meral Nur Yücel, Şht. Alb. İbrahim Karaoğlanoğlu İ.Ö.O, 6/D Sınıfı Öğrencisi 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri