Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

oruç luyken kadın doktoruna gidilirmi , oruç lu iken kadın doktoruna gidilirmi ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Oruçluyken hamama gidilirmi Oruçluyken jinekoloğa gidilirmi Oruçluyken

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Oruçluyken kadın doktoruna gidilirmi

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Oruclu iken muayene olunabilir mi? Jinekolojik muayene olan kadının orucu bozulur mu?

  Sorunun Detayı

  Orucluyken bir kadın doğum uzamanına muayne olunabilir mi. Sık sık kontola gitmek zorunda olan kişi ne yapmalı? Oruç ne duruma duşer. Birde doktor yabancı. Doktor musluman olsun olmasin oruc bozulur mu. Yada ne yapmak lazım bu durumda? Jinekolojik muayene olan kadının orucu bozulur mu?

  Değerli kardeşimiz;

  Hasta bir kadın, muayene, tedavi ve ameliyat gibi şeylere muhtaç olabilir. Ancak kadın, hasta olduğunda uzman bir kadın doktor varsa ona gidip muayene olabilir. Eğer böyle bir hanım doktor yoksa erkek bir doktora gider tedavisini ona yaptırır. Aksi takdirde erkeğe gitmesi günâh ve vebaldir. Aynı şekilde bir erkek hasta olursa, uzman erkek bir doktor varsa ona gitmeye mecburdur. Yoksa bir kadın doktora gidebilir. (Bedâ'iu's-Sanâî, 6/2962)

  Kimin uzman olup olmadığına karar verecek olan doktorlardır. Ayrıca tedavi hayati bir önem taşıyorsa hastanın cinsiyetine göre daha uzman olan erkek doktor, ya da kadın doktor tercih edilebilir. (Halil GÜNENÇ, Günümüz Meselelerine Fetvalar II. 171)
  Başka imkanı yoksa bir kadının müslüman olsun veya olmasın erkek doktora muayene olması haram olmaz.

  Oruca gelince:

  Ön ve arka yoldan birisine parmak veya başka bir cismi sokmak orucu bozmaz. Parmağın erkek parmağı ile kadın parmağı olması arasında bir fark yoktur.
  Fakat cinsel doyuma ulaşılırsa bundan dolayı oruç bozulur, gusül gerekir.

  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet

 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri