Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

desenli bayan hırka sı anlatımlı ÖN+ARKA İÇ KAZAK MODELİ 108 ilmekle lastik (2 dÜz/1 ters) baŞlanIr. 14 cm lastik örüldükten sonra duz örgü ye geçilir.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  desenli bayan hırkası anlatımlı

  Sponsorlu Bağlantılar
  desenli bayan hırkası anlatımlı  ÖN+ARKA İÇ KAZAK MODELİ
  108 ilmekle lastik (2 dÜz/1 ters) baŞlanIr. 14 cm lastik örüldükten sonra duz örgüye geçilir. 28 cm duz örülür.Kol oyuntusu için her iki taraftan, once 5, sonra 3, sonra 2 ilmek kesilir. Sonra bitene kadar 1''er ilmek kesilir. Başlangıçtan 45 cm sonra yaka oyuntusu için ortadaki 24 ilmek kesilir. Diger tarafa da iplik takılır. Her iki yandan once 5''er, sonra 3''er, sonra 2''şer ilmek kesilir. Bitene kadar 1''er ilmek kesilir. Kol yüksekliği 16 cm oldugunda omuzlar kapatılır.
  MONTAJ
  Tek omuz dikilir.Şişe takılarak 2 düz 1 ters lastik örülür. 6 sıra lastikten sonra kesilir ve diğer omuz da birleştirilir. Kollara da şiş, takılıp, 6 sıra lastik örülür.ve yanlardan dikilir. Ilık ütü ve nemli bez ile hafifçe bastırılır.


  HIRKA MODELİ
  ÖN
  66 ilmekle lastik başlanır. (1 ters /1 düz) 1 cm lastik orüldükten sonra 3 sıra düz örülür ve motiflere geçilir. Resimlerdeki renkler doğrultusunda motifler uygulanır. Başlangıçtan 19 cm sonra hem kol hem de yaka için kesim yapılır.Kol için önce 3, sonra 2, sonra 1 ilmek kesilir. Yaka için her gelişte 1 ilmek kesilir. 18 cm sonra omuz kapatılır. (Her iki ön bu şekilde örülür.)
  ARKA
  125 ilmekle lastik başalnır. (1 ters/1 düz) 1 cm lastik ördükten sonra 3 sıra düz örülür ve motiflere geçilir. Resimde ki renkler doğrultusunda motifler uygulanır.(Siz farklı bir motifde kullanabilirsiniz) Başlangıçtan 19 cm sonra kol oyuğu için her iki taraftan önce 3''er sonra, 2''şer, sonra da 1''er ilmek kesilir. 18 cm ördükten sonra omuzlar kapatılır.
  KOL
  46 ilmekle lastik başlanır.(1 ters/1 düz) Her 10 sırada 1''er ilmek arttırılarak 20 cm örülür. 20 cm sonra tek çiçek motife başlanır. Başlangıçtan 43 cm sonra her iki yandan 1''er ilmek kesilir. 17 cm sonra ilmekler kapatılır.
  MONTAJ
  Ön parçalar arka ile birleştirilir.Ön ve yaka için şiş takılır ve 1 cm lastik örülür.Kollar takılır.Nakış motifi ile kalan boş yerlere yaprak işlenir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Anlatımlı Tığ İşi Şık Bebek Hırkası Yapılışı
 3. Anlatımlı Papatya Desenli Örgü Bebek Hırkası Yapılışı papatyalı örgü bebek hırkası
 4. Desenli örgü kadın hırkası
 5. Anlatımlı Bebek Hırka ve Sapka - bebek hırkası örneği - anlatımlı bebek örgüleri - bebek h
 6. Çizgili Bebek Hırkası Anlatımlı - bebek hırkası örneği - bebek hırkası yapılışı - bebek hı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri