Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Çeşitli Lekeler Sebze Ayıklarken Ellerdeki Lekeler: Bu lekeler , ellerimizi yıkadıktan sonra bile temizlenmezler. Fakat portakal kabuğuyla ovarsak hemen kurtuluruz bu sevimsiz lekelerden. Şarap Lekesi:

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Çeşitli Lekeler

  Sponsorlu Bağlantılar
  Çeşitli Lekeler

  • Sebze Ayıklarken Ellerdeki Lekeler: Bu lekeler, ellerimizi yıkadıktan sonra bile temizlenmezler. Fakat portakal kabuğuyla ovarsak hemen kurtuluruz bu sevimsiz lekelerden.
  • Şarap Lekesi: Beyaz kumaş üzerindeyse kumaşı bir süre kaynamakta olan süte batırın sonra yıkayın. Örtünün üzerine dökülür dökülmez hemen tuz serpin. İlk yıkamada çıkacaktır. İnatçılık ederse, yıkama suyuna biraz çamaşır suyu katın. Renkli kumaştaysa lekeli kısmı amonyaklı soğuk suya batırın.
  • Ütüde Sararan Çamaşır: Sararan kısmı nemlendirin. Üstüne mısır nişastası serpin. Sonra yine bir bez aracılığıyla ütünüzle kurutun. Leke yok olacaktır. Bir başka yol da sararan kısmı oksijenli su ile ıslatıp, gene ütüyle kurutmaktır.
  • Tereyağı Lekesi: Sentetik kumaştaysa sabunlu su yeterli olacaktır. Pamuklu ve beyaz kumaştaysa yıkamadan önce kuru sabun sürtün. Yünlü veya ipekli kumaştaysa talk pudrası ve tebeşir tozundan yararlanın.
  • Yağ Lekesi: Kızartma yaparken ne kadar dikkat etsek de tamamen engelleyemeyiz. Bunları temizlemek için en etkili temizleyici ispirtodur. Zeytinyağı lekesini elbiseden çıkartmak için sakın su ya da kolonya kullanmayın. Hemen bir lokma ekmek içini yuvarlayıp lekenin üstünde gezdirin.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bakırdaki Lekeler Nasıl Çıkarılır
 3. Halıdaki Lekeler Nasıl Çıkarılır
 4. Tırnaklarda neden beyaz lekeler oluşur? Sebebi Nedir ?
 5. Vücutta kırmızı lekeler
 6. LEKELER Ve TEMİZLİK
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri