Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Türkiyedeki okul sayısı türkiyedeki okullar , türkiyedeki okulların sayısı , Türkiyede okul öğrenci ve öğretmen sayıları Son yapılan istatisliklere gore Türkiye’de 550 bin öğretmen ,
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Türkiyedeki okul sayısı,Türkiyede okul öğrenci ve öğretmen sayıları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Türkiyedeki okul sayısı

  türkiyedeki okullar,türkiyedeki okulların sayısı,

  Türkiyede okul öğrenci ve öğretmen sayıları

  Son yapılan istatisliklere gore Türkiye’de 550 bin öğretmen , 10 milyon veli ve 20 milyon kadar da öğrenci ( 3-18 yaş arası) vardır. Eğitim sektöründe ilgili insan sayısı bu haliyle Türkiye nüfusunun neredeyse yarısına eşit olmasına rağmen bu sektörde öğretmenlerin ve velilerin gelişmesi, yetiştirilmesi, bilgilendirilmesi amacıyla çalışan etkin bir yapılanma henüz ortaya çıkmamıştır.

  Özellikle tıp ve mühendislik gibi dallarında meslek sahiplerinin kendilerini yenilemeleri için İngilizce gibi bir yabancı dili bilmeleri son derece normaldir ve hatta yabancı dili olmayan bir kişi işe alınmaz.Türkiyede ise dil eğitimcileri dışındaki öğretmenlerden yabancı dil bilenlerin oranı %1 civarındadır .Yine bir teknik meslek dalında yüksek lisans ve doktora yapma oranı yüksek iken Türkiyede öğretmenler arasında bu oran çok düşüktür.Öğretmenlerin eğitim kurumlarındaki çalışma saatleri ise kendilerini geliştirmelerine imkan tanımayacak kadar yoğundur.

  Öğretmenler ancak evlerine gidebildikleri zamanlarda kendilerini geliştirmeye zaman ayırabilmektedirler. Ancak yine öğretmenlerin büyük çoğunluğu ekonomik sorunları nedeniyle ek işler peşinde koşmak zorunda kaldıklarından çok az boş zamanları kalmaktadır. Bu boş zamanlarda ise kendilerini geliştirecek etkinlikleri ve kaynakları bulmakta zorlanmakta bulsalar bile ekonomik açıdan bunları elde etmede zorlanmaktadırlar.Bu nedenlerden ötürü öğretmenlerin kendilerini yenileyebilecekleri oldukça ekonomik ortamlara ve yetiştirici kaynaklara ihtiyaç vardır.

  Türkiyede öğretmenler 550 bin gibi en büyük grubu oluşturmalarına rağmen diğer meslek odaları gibi örgütlü ve dernekli çalışmamaktadırlar.Örnek vermek gerekirse birçok ülkede matematik fizik kimya vs gibi branş öğretmenleri kendi içlerinde dernekler kurmuş ve üyelerinin gelişmesine faydalı olabilecek çalışmalar yapmaktadırlar.Ama Türkiyede bu tür dernekler veya kurumlar yoktur.Türkiyede öğretmenler haklarını arayabilecekleri kendilerinin ellerinden tutan bir yapılanmaya ihtiyaçları vardır.


  Türkiyede okul öğrenci ve öğretmen sayıları  MEB web sitesi

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. e-okul öğrenci okul numarası nasıl öğrenilir
 3. E Okul Öğrenci Okul Numarası Öğrenme
 4. Okulu Reddetme, Okul Fobisi, Çocuklarda Okul Sorunları, Çocuk Ve Okul Korkusu
 5. Okul Öğretmen Öğrenci ile ilgili Bilmeceler
 6. Okul öncesi eğitimde okul öğretmen ve aile işbirliği nasıl olmalıdır
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri