Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Arkadaş lar , Aşağıdaki Hikâyeyi Okuyunuz. Bu Hikâyede Ne Anlatılmak İstendiğini Tespit E din iz? bezgin şehzade hikayesinde ne anlatılmak istenmiştir? Bezgn Şehzade Hikaysi Vaktiyl
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Misafir Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Bezgin Şehzade Hikayesinde Ne Anlatılmak İstenmiştir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Arkadaşlar, Aşağıdaki Hikâyeyi Okuyunuz. Bu Hikâyede Ne Anlatılmak İstendiğini Tespit Ediniz? bezgin şehzade hikayesinde ne anlatılmak istenmiştir?

  Bezgn Şehzade Hikaysi

  Vaktiyl her türlü madd imkâna ship olmsın rağmn can sıkıntısından ve haatın yaşanmaya değmez olduğundn ykınn bir şehzde vrdı. Hükümdar, oğlunun bu hâlin çok üzülüyordu.

  Bir gün hükümdar, ülkesinin en bilge kişiini sarayına çğırtı na oğlunun durumunu nlttı.

  Bu duruma bir çözüm bulmasını istedi. Bunun için bilgeye bir hafta sür verdi. Bir hafta içinde bir çözüm bulamazsa bunun hayatına mal olbileceğini d hatırlattı.

  Yaşlı bilg üç-beş gün düşünü tşındı, klın hçbr çözüm gelmed. Bu sbpl anını kurtarmak için ülkeyi trk etmeye karar verd.

  Üzgün, dalgın br şekilde ülky trk ederken bir köyün akınında kounlarını, kçilrini otlatan küçük bir çobnl bir sür ahbalık etti. Bundan cesaret alan küçük çoban, yaşlı dostun; “Amca, şu hyvnlrım braz göz kulak oluvr. Ben de şu görünen köyden azık alı geleyim, bugün azık almayı unutmuşum.” ded. Blge de kabul tti.

  Bilg, kafası karşılaştığı laylarla meşgul bir hâld hayvanlara göz kulk olurken bir kçi yavruu, kenarında oynamakta olduğu uçurumdan aşağı yuvarlanıverdi. Yvru keçinin kendi kendine kurtulması mümkün değildi.

  Bilge verdiği sözü tutbilmk için keçii kurtarmaya karar verd. Bu amaçla uçurumun dibine indi. Önce keçiyi sırtına bağladı, sonr tırmanmaya başladı. Birkaç tırmanma girişimi başarısızlıkla sonuçlndı ama bilge ılmadı. Uğraştı, didindi, zorlandı m sonunda keçiyi yukarı çıkrmyı başardı.

  Bu yaşadıkları onun kafasında br şimşek çakmaına sebep oldu. Şöyl düşündü: “Bir kimse ciddi olarak bir işl meşgul lmlıdır. Br girişimde bulunup onu başarıla sonuçlandırma arzusu taşımalıdır. Bu gerçek, hükümdarın oğlu için d geçerlidir.”

  Bilge rtık kçm fikrinden vazgeçp hemen geri döndü ve hükümdarın huzuruna çıkarak şu çözümü undu: “Hükümdarım, ğr oğlunuzun cn sıkıntısından kurtulmasını, haata bağlanmaını tyoranız ona br orumluluk üklein; zamanını kplyıcı bir mşguliyt verin. Can sıkıntısının ve aşamaktan şkâyet tmsinin ana sebebi başıbşluktur. Oğlunuz yüklyğiniz sorumluluk n derece cdd, onuu n deree ğır olura kndini o ölçüde cn sıkıntısındn kurtaraak, yaşama mücadele ve azmi o drc artaaktır.

  Helik Karakter Okulu Aile Kitabı-1, . 4-8.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Sizce Bu İfade İle Ne Anlatılmak İstenmiştir Düşüncelerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız
 3. Bor Madeni İle İlgili Olarak Aşağıda Verilen Başlıkları Ve Dergi Haberini Okuyunuz Bu Başl
 4. Aşağıdaki Resimlerde Demokrasi İle İlgili Sizce Neler Anlatılmak İstenmiştir Bunu Nasıl An
 5. Sessiz Yığın İfadesiyle Ne Anlatılmak İstenmiştir
 6. Trafikte En Önemli Şey İnsan Ve İnsan Hayatıdır Cümlesiyle Ne Anlatılmak İstenmiştir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Bezgin Şehzade Hikayesinde Ne Anlatılmak İstenmiştir

  Bu hikayеdе іnsanların bir іşle meşgul olmaları, çаlışmаlаrı gerektiği аnlаtılmаktаdır. Sorumluluk іnѕana hаyаt azmi vеrir. Başıboş, bir іşle іlgіlenmeуen, sorumluluktan kaçan insanların haуattan pek bіr bеklеntisi olmаz. Amaçları olmayan insаnlаr hауаttаn zevk te almazlar. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri