Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Namaz Sonrası Tesbih namaz ı tesbih çekmeden bitirmek - namaz sonrası tesbih farzmıdır - namaz ile ilgili sorular Namaz kıldıktan sonra tesbih çekmek şart değildir

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Namaz Sonrası Tesbih

  Sponsorlu Bağlantılar
  Namaz Sonrası Tesbih


  namazı tesbih çekmeden bitirmek - namaz sonrası tesbih farzmıdır - namaz ile ilgili sorular

  Namaz kıldıktan sonra tesbih çekmek şart değildir, işi olan işine gidebilir. Tesbihi yolda da çekebilir. Fakat mühim ve acil işi olmayan mutlaka tesbih çekmelidir. Çünkü namazlardan sonra tesbih çekmenin fazileti çoktur.

  İmam-ı Rabbani hazretleri de buyuruyor ki:
  Namaz kılan kişi, Rabbi ile konuşmakta, Ona yalvarmakta ve Onun büyüklüğünü ve Ondan başka her şeyin hiç olduğunu görmektedir. Peygamber efendimiz, (Farz namazdan sonra 33 tesbih, 33 tahmid, 33 tekbir ve bir de tehlil) emretmiştir. Bunun sebebi, namazdaki kusurlar Tesbih ile örtülür. Layık olan, tam ibadet yapılamadığı bildirilir. Tahmid ile, namaz kılmakla şereflenmenin Onun yardımı ve eriştirmesi ile olduğu bilinerek, bu büyük nimete hamd edilir. Tekbir ederek de, Ondan başka ibadete layık kimse olmadığı bildirilir. (m.304)

  İşi olanın duayı beklemeden gitmesi, yolda okuması caizdir. Zaruret olmadıkça, dua ve tesbihleri terk etmemelidir. Âyet-el kürsi ve tesbihlerin fazileti büyüktür.

  (Ey Oğul İlmihalindeki hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
  Bir kişi namazdan sonra hemen bir defa Âyet-el kürsiyi okusa, o âyet Arş-ı alaya kadar gider ve orada durmadan hareket ederek "Ya Rabbi, beni okuyan kulunu affet!" der. Hak teâlâ, mekandan ve cihetten münezzeh olarak "Ey meleklerim, şahid olun, namazdan sonra Âyet-el kürsiyi okuyan kulumun günahlarını affettim" buyurur.)

  (Namazdan sonra, âyet-el kürsiyi okuyana her harfi için 40 sevap verilir.)


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Tesbih namazı nasıl kılınır, Tesbih namazının kılınışı
 3. Kötülüklerden alıkoymayan namaz geçerli değil midir? Namaz sizi kötülüklerden alıkoymuyors
 4. Namaz Sonrası Zikrin Fazileti, namaz sonrası tesbihatın fazileti
 5. Tesbihat nasıl yapılır, Namaz sonrası tesbihat
 6. Namaz Sonrası Zikrin Fazileti
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri