Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

ilk cenaze namaz ı kimin için kılındı , İlk cenaze namaz ı kimin için kılınmıştır? Übey b. Ka’b’dan rivayet edildiğine göre: Hazreti Âdem (Aleyhisselam) ölüm

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  ilk cenaze namazı kimin için kılınmıştır

  Sponsorlu Bağlantılar
  ilk cenaze namazı kimin için kılındı, İlk cenaze namazı kimin için kılınmıştır?
  Übey b. Ka’b’dan rivayet edildiğine göre:
  Hazreti Âdem (Aleyhisselam) ölüm döşeğine düştüğü zaman oğullarına “Oğulcuklarım! Ben Cennet meyvelerinden yemeği arzuluyorum” dedi. Oğulları onu babaları için aramağa gittiler. Meleklerle karşılaştılar. Meleklerin yanlarında Hazreti Âdem için kefen, koku ile kazma, kürek ve zembil vardı. Melekler “Ey Âdem’in oğulları! Nereye gidiyorsunuz?” dediler. Onlar da “Babamız hastadır. Cennet meyvelerinden yemeği arzu ediyor. Onu bulmak için bizi gönderdi” dediler. Melekler “Geri dönünüz, babanızın eceli geldi” dediler. Hazreti Âdem’in oğulları meleklerle beraber geri döndüler.
  Hazreti Âdem’in (Aleyhisselam) yanına girince Hazreti Havva (Radıyallahü Anha) korktu ve Hazreti Âdem’e (Aleyhisselam) yapıştı. Hazreti Âdem (Aleyhisselam) ona:
  “Rabbimin melekleriyle benim aramdan çekil” dedi. Melekler Hazreti Âdem’in (Aleyhisselam) ruhunu aldılar. Sonra onu yıkayıp kefenlediler. Kokuladılar, kabrini kazdılar. Meleklerden birisi öne geçti. Öteki melekler onun arkasında durdular. Hazreti Âdem’in (Aleyhisselam) oğulları da onların arkasında sıralandılar. Cenaze namazını kıldılar.
  Melekler, kabrin içine girip Hazreti Âdem’i (Aleyhisselam) kabre koydular. Üzerini kerpiçle kapattılar. Kabrin içinden çıktılar. Üzerine toprak çektiler. Sonrada “Ey Âdemoğulları! İşte, ölüleriniz hakkında tutacağınız yol budur” dediler.

  Kaynak: rahmet.tk


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Cenaze namazından önce, cenaze için neler yapılır?
 3. İlk cuma namazı ne zaman ve nerede kılınmıştır
 4. Atatürk'ün Cenaze Namazı
 5. Cenaze Namazı
 6. Cenaze Namazı Nedir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri