Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Manga Eurovision'da Finale çıktı Eurovision Şarkı Yarışması'nın 2. yarı finalinde 17. sırada sahneye çıkan Manga "We Could Be The Same" adlı parçasıyla başarılı bir performans

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Manga Eurovision'da Finale çıktı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Manga Eurovision'da Finale çıktı


  Eurovision Şarkı Yarışması'nın 2. yarı finalinde 17. sırada sahneye çıkan Manga "We Could Be The Same" adlı parçasıyla başarılı bir performans sergiledi ve finale çıkan üçüncü grup olarak adını yazdırdı.


  Manga Grubu

  Norveç'in başkenti Oslo'da yapılan 55. Eurovision Şarkı Yarışması'nın 2. yarı finalinde 17. sırada Türkiye'yi temsilen sahneye çıkan Manga "We Could Be The Same" adlı parçasıyla başarılı bir performans sergileyerek, salonda bulunan 16 bin kişiden büyük alkış topladı.

  Sahneye stilist Mehmet Acar tarafından "Que" firmasının kostümleri ile çıkan Manga, koreograf Genevieve Cleary'in koreografisi ile diğer ülkelerden değişik bir performans sergiledi.

  Yarışmadaki tek rock grubu Manga, Türk geleneksel müziği ile modern ve Batı müziğini karıştırarak sunduğu sahne gösterisiyle çok başarılı bir şov yaptı.

  Sahnede robot olarak insana dönen ve vokalist Ferman'a sarılan Natalie Marrable'ın, lazer ışıkları ile donanmış giydiği 70 kiloluk kostümü, büyük bir ilgiyle izlendi. 55 kilo ağırlığında olan Mararable, kostümünü sahnede çıkarmakta zorlanmaması da dikkat çekti.

  Manga yarı finalde, "We could Be The Same" parçasının Belçikalı prodüktör Hans Vrancken tarafından yapılan versiyonu ile sahne aldı.

  22 kamera ile takip edilen bu büyük heyecan dünya genelinde 120 milyon insana ulaştı.

  Gitarda Yağmur Sarıgül'ün sıçrama hareketleri ve sol gözündeki göz yaşını andıran boya gözden kaçmadı.

  Bas gitarda Cem Bahtiyar, bateride Özgür Öney ve DJ Efe Yılmaz tam rock grubuna yakışan tarzlarıyla salonda coşku yarattı.

  MTV Müzik kanlında kullanılan büyük şovlarına özgü görüntü, sahne ve estetik anlayışı Eurovision prodüktörleri tarafından Manga'nın performansında kullanıldı.

  Yarı finalin başlangıcından önce şovlarıyla programı renklendiren Fra Wallmans Saconoor grubu, ABBA gösterisinin ardından Türkiye'ye 2003'te Riga'da birincilik kazandıran "Everyway That I Can" adlı parçasıyla salonu coşturdu.

  Eurovision Şarkı Yarışmasının sunucularından Erik Solbakken, son üç parçayı anons ederken kravatlarında Türk, Gürcü ve Hırvat bayraklarını kullandı.

  Öte yandan Bulgaristan'ı temsil eden Miro, sol dizindeki menisküs rahatsızlığı sebebiyle iğne yaptırarak sahneye çıktı.

  SON DAKİKA MANGA FİNALDE

  Türkiye'yi temsil eden Manga grubu Cumartesi finalde yarışacak ülkeler arasına ismini yazdırdı. İkinci yarı finalde yarışan 10 ülke arasında Türkiye 3. sırada adını finale yazdırdı.

  AA  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Finale Nedir
 3. ilk kadın eurovision şarkıcı, ilk bayan eurovision şarkıcı
 4. Manga - We Could Be The Same Akor, Manga-We Could Be The Same gitar notası
 5. Manga-We Could Be The Same gitar notası, We Could Be The Same Akor,nota,tab, Manga Eurovis
 6. Manga We Could Be The Same Türkçe Şarkı Sözleri - maNga Eurovision Şarkısı Türkçe Çevirisi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri