Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

ATATÜRK’ÜN GENÇLİK VE GENÇLER İLE İLGİLİ SÖZLERİ « Bütün ümidim genç liktedir. » « Muhterem genç ler , hayat mücadeleden ibarettir. Bundan dolayı hayatta yalnız

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Atatürk’ün Gençlik Ve Gençler Ile Ilgili Sözleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  ATATÜRK’ÜN GENÇLİK VE GENÇLER İLE İLGİLİ SÖZLERİ


  « Bütün ümidim gençliktedir. »

  « Muhterem gençler, hayat mücadeleden ibarettir. Bundan dolayı hayatta yalnız iki şey vardır : Galip olmak, mağlup olmak. Size Türk gençliğine bıraktığımız vicdanî emanet, yalnız ve daima galip olmaktır ve eminim daima galip olacaksınız… »

  « Gençler! Cesaretimizi kuvvetlendiren ve devam ettiren sizsiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile, insanlık meziyetinin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni nesil! Gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk ; onu yükseltecek ve devam ettirecek sizsiniz. »

  «Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. »

  « Gençliğin çalışkan, duyarlı ve milliyetçi yetişmesi esas dileklerimizdendir. Gençlik her türlü faaliyetlerinde Cumhuriyet kanunlarına ve Cumhuriyet kuvvetlerinin usul ve kurallarına uymaya da dikkatli olmalıdır. »

  « …Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlâtları, yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere, yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar. Türk gençliği gayeye, bizim yükselme idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. Biz de bunu görmekle bahtiyar olacağız… »

  « Gençler! Benim gelecekteki emellerimi gerçekleştirmeyi üstlenen gençler! Bir gün memleketi sizin gibi beni anlamış bir gençliğe bırakacağımdan dolayı çok memnum ve mesudum. »

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Atatürk’ün Gençlik Ile Ilgili Bazı Sözleri
 3. Atatürk’ün Gençliğe Sözleri, Atatürk’ün Gençlik Hakkında Sözleri
 4. Atatürk'ün Gençler ve Gençlik Hakkındaki Sözleri
 5. Atatürk’ün Gençlik Ve Gençler Ile Ilgili özdeyişleri
 6. Atatürk’ün Gençlik Ve Gençler Ile Ilgili Düşünceleri, Fikirleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri