Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

cuma gününe özel güzel sözler , cuma gününe özel sözler , Cuma gününe özel mesaj lar Cuma günü salatü selam getirmek Her zaman ve her

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  cuma gününe özel mesajlar

  Sponsorlu Bağlantılar
  cuma gününe özel güzel sözler, cuma gününe özel sözler, Cuma gününe özel mesajlar

  Cuma günü salatü selam getirmek  Her zaman ve her durumda salavat getirilebilir. Ama Efendimizden nakledilen hadislere, eserlere, fiillere ve tavsiyelere baktığımızda, Cuma gününün diğer zamanlara göre özel bir yeri vardır bu konuda. İmam-ı Sehâvî, “el-Kavlu’l-bedî’ fi’s-salât ale’l-Habîbi’ş-Şefî” adlı eserinde değişik tariklerden pek çok hadis rivayet etmiştir ki bunların hepsi Cuma günü salavat getirmenin önem ve faziletini anlatmaktadır. Mesela, Evs b. Evs (ra)’dan rivayet edildiğine göre Efendimiz şöyle buyurmuştur:

  “Günlerinizin en değerlisi Cuma günüdür. O günde Adem yaratılmış ve o günde ruhu kabzedilmiştir. Sûra üfürme o gündür, kıyamet o gündür. O günde bana çokça salavat getirin. Zira sizin salavatınız bana arzolunur.” Ashap Efendilerimiz buyurdular ki: Ya Resulallah! Sen çürümüş olacaksın, bizim salavatımız sana nasıl arzolunur? Buyurdu ki: “Allah peygamberlerin cesetlerini yemeyi toprağa haram kılmıştır”

  Aişe (ra)’dan rivayet edildiğine göre:

  “Kim Cuma günü bana salavat getirirse, kıyamet gününde ona şefaatim hak olur”

  Enes’den rivayet edildiğine göre:

  “Cuma günü bana bolca salavat getirin. Çünkü Cebrail bana az önce geldi ve Rabbisinden şu bilgileri getirdi: Yeryüzünde bir müslüman sana bir kez salavat getirirse, ben ve meleklerim ona on kez salat ederiz”.

  “Cuma günü bana çokça salavat getirin. Çünkü, Cuma, meleklerin şehadet ettiği şahitli bir gündür. Bana salavat getiren bir kulun sesi, nerede olursa olsun bana ulaşır.”


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. cuma gününe özel dini mesajlar
 3. cuma gününe özel dualar
 4. Babalar gününe özel mesajlar
 5. Cuma Gününe Özel Kutlama Mesajları
 6. Sevgililer gününe özel mesajlar sözler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri