Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Elektrikli Otomobile Dönüşüm elektrikli otomobil dönüşüm kiti , elektrikli otomobil dönüşümü hakkında bilgi Elektrikli araç dönüşüm kitlerinin şu andaki maliyeti 4 bin avroyu buluyormuş. Ancak

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Elektrikli Otomobil Dönüşümü

  Sponsorlu Bağlantılar
  Elektrikli Otomobile Dönüşüm
  elektrikli otomobil dönüşüm kiti,
  elektrikli otomobil dönüşümü hakkında bilgi
  Elektrikli araç dönüşüm kitlerinin şu andaki maliyeti 4 bin avroyu buluyormuş. Ancak seri üretime geçilmesi ile birlikte 1000 avro civarında bir maliyeti olacağı öngörülüyor.

  Test sürüşü yaparak tanıtımını yaptığı prototip aracı üreten firmanın verdiği bilgiye göre, dönüşüm yapılan bir aracın %25-30 lara varan bir yakıt tasarrufu sağladığı belirtiliyor.

  Benzin, dizel veya LPG ile çalışan arabların bir dönüşüm kiti ile fosil yakıt + elektrik ile çalışacak şekilde hibrit bir çalışma sistemine kavuşturuluyor.  Benzin ve dizelle çalışan Arabalar yaklaşık 8 bin leva karşılığı elektrikli otomobile dönüştürülebiliyor. Sektör kurumlarından ‘Elektromobili’ birliğinin yaptığı basın toplantısında, yakıtlı Arabaların elektriğe dönüştürülmesinin şu anda deneme amaçlı olduğu ve dönüştürüldükten sonra aracın tamamen elektrikle çalıştığı aktarıldı. Elektromobili’den yapılan açıklamada, aracını elektriğe dönüştürmek isteyenler için bu fiyatın gayet makul olduğunu açıkladı.  Avrupa’dan gelen bilgilere göre, elektrikli bir otomobilin fiyatı 28 bin euro olması beklenirken, böylece elektrikli Arabaların normal Arabalara kıyasla yüzde 50 daha pahalı olacağı ifade edildi. Elektromobili Başkanı İliya Levkov, elektriğe dönüştürülen bir otomobilin 100 km mesafede 3 leva harcadığını aktardı.  Şu anda Ulaştırma Yüksek Okulu’na ait elektriğe dönüştürülmüş bir aracın yollarda olduğunu kaydeden Levkov, ancak bu Arabata Li-ion pil değil kurşun pillerin kullanıldığını ve bir şarj ile 100 km geçilebildiğini aktardı. Pillerin ağırlığının yaklaşık 350 kg olduğu ve hızı biraz etkilediği ifade edildi. Şimdilik sadece Yüksek Ulaştırma Okulu’nda yapılan bu değişimin endüstri haline dönüşmesi durumunda, şu anda bir okulun bir yaz tatili süresinde yapılan değişimin daha hızlı yapılacağı kaydedildi. Birlik, gelecek üç yıl içinde ülkede 10 bin elektrikli otomobil ve 2 bin şarj istasyonunun olmasını hedefliyor.

  Kaynak:Zaman Gazetesi


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Elektrikli araç vergisi Elektrikli araba vergisi Elektrikli otomobil vergisi ne kadar
 3. Elektrikli Otomobil Ötv
 4. Elektrikli Otomobil Renault
 5. Elektrikli Araba Otomobil
 6. Türkiye'de İlk Otomobil, İlk yerli otomobil -Türkiyedeki ilk otomobil devrim -Türklerin ya
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri