Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

evde ve okulda tutumlu kulllanmamız gereken gereçler ve fotoğrafları Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Okulda ve evde uyulması gereken kurallar Evde ve okulda uymamız gereken
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. çetin yılmaz
  Sponsorlu Bağlantılar


  Evde ve okulda tutumlu kullanmamız gereken gereçler ve fotoğrafları

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Bir öğrenci olarak günlük hayatta tutumlu ve daha verimli olmanın bazı koşullarını aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

  1-Okul kıyafetlerinizi temiz ve ütülü muhafaza ediniz.
  2-Ayakkabılarınızı dikkatli kullanın ve boyalı tutunuz.
  3-Okul araç ve gereklerinizi iyi muhafaza edin ve dikkatli kullanın. Sınıfımızda bulunan araç gereçleri dikkatli kullanmalıyız. Ders araçlarını kullandıktan sonra yerine koymalıyız. Sıralarımızın üstünü karalamamalıyız. Sınıfımızın duvarlarına resim çizmeliyiz. Okulumuzdaki eşyaları temiz, düzenli olarak kullanmalıyız. Okuldaki kaynakları israf edersek diğer öğrencilerin bu kaynaklardan yararlanması engellenir.
  4-Evde elektriğin gereksiz kullanılmamasına özen gösterin. Elektriği açık bıraktığımızda hem elektriği hem de paramızı israf etmiş oluruz.
  5-Muslukları kapalı tutun; dünyada kuraklığın artması ve küresel ısınmada düşünüldüğünde su tasarrufu sadece kişisel ve ailesel değil ülke çapında önemli ekonomik ve politik bir önlemdir ve katkıdır. Örneğin dişlerimizi fırçalarken suyu israf etmemeliyiz.
  6-Gereğinden fazla abartılı harcamalara yönelmeyin ve yalnızca kendinizi düşünmeyin. Sizin zayi ettiğiniz yiyecek ve kıyafetlere de başkalarının ihtiyacı olabileceğini asla unutmayın.
  7-Zaman çok önemlidir. Zamanınızı boşa geçirmeyin. Her geçen dakika ve zaman bir daha geri gelmeyecektir. Onun için zamanı iyi kullanın faydalı işlere harcayın. Boşa harcanacak zaman yoktur.

  Bazı atasözlerimizde de tutumluluğun önemi vurgulanmıştır:


  AK AKÇE KARA GÜN İÇİNDİR: Kişi günlük yaşamamalı geleceğini güvence altına almalı. Zamanında alın teri ile kazanılan paralar sıkıntılı dar zamanlarda kişileri kurtarır. Böyle günlerde de kazanılan parayı harcamaktan çekinmemelidir.
  AYAĞINI YORGANINA GÖRE UZAT KONU: Kişi geliriyle giderini ayarlamalı ,harcamalarını bütçesine göre yapmalıdır.Aşırıya kaçıp borca girmek doğru değildir.
  Tutumlu ve düzenli kişiler hayatta hep başarılı olur ve çevresinde yaşayan insanlara da pozitif enerji saçar ve fayda sağlar.
  Tutumlu olmak pintilik demek değildir. Tutumlu olmak cimrilik demek değildir. Tutumlu olmak demek gereksiz harcamalardan uzak durmak, ihtiyacı doğru belirlemek ve ihtiyaç kadar harcamak demektir. Ailemizin, ülkemizin ve dünyamızın daha refah ve huzur içinde devam edebilmesi daha verimli ve tutumlu bir yaşam ile mümkün olacaktır. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri