Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

İç kanamanın belirtileri nelerdir? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Bilgi Kanserin Belirtileri, Kanser Hastalığının Ön Belirtileri Nelerdir Erken Doğumun belirtileri, Erken doğum belirtileri nasıl anlaşılır,

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  İç kanamanın belirtileri nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  İç kanamanın belirtileri nelerdir


  Bu durum, bir kınk ya da çarpma yaralan gibi yaralanmalardan sonra ya da mide ülseri kanaması gibi bir sağlık durumu sebebiyle görülebilir. Örnek olarak, dışardan hiçbir belirti olmadığı halde, iç organlar, dalak ve karaciğer hasar görebilir.

  İç kanama da dış kanama kadar önemlidir. Kan vücuttan gerçekten kaybolmamasına rağmen, dolaşım sisteminde kaybolur ve hayati organlann oksijene doyumsuz kalmasına sebep olur. İçeride kan toplanması da, toplanan kan hayati yapılara baskı yaptığı takdirde tehlikelidir. Örnek olarak kafatasının içinde toplanan kan beyne baskı yaparak bayılmalara sebep olur; göğüs içindeki kanama, ciğerlerin genişlemesine engel olur.

  İç yaralardan akan kan, vücut boşluklarından birinde toplanarak
  pıhtılaşır ya da \iicudun ağız ve rektum gibi birçok açık yerlerinden bir ya da birkaçından dışan akarak veya renk değişikliği ve morarmalar halinde ortaya çıkabilir.
  Eğer ağır bir yaralanmadan sonra gözle görülen bir kan kaybı olmadığı halde şok belirtileri ve görüntüleri veya kazazedenin giysilerinin dikiş ve dokuma yapısına denk gelen “şekiller”, çürükler varsa daima iç kanamadan şüpheleniniz.

  Belirtiler:Bunlar kan kaybının hızına ve miktanna göre değişirler.
  ■ İç kanamaya neden olan yaralanma olayının aşamalan.
  ■ İç kanamaya sebep olan sağlık durumunun (örneğin ülser) aşamalan.
  ■ Etkilenen yer çevresinde ağn ve hassasiyet; şişme ve gerilme hissedilebilir.
  ■ Şok belirtileri ve görüntüleri.
  ■ Solunum hafifler, bazen esneme ve iç çekmelerle (soluk alamamak) birlikte görülür.
  ■ Kazazede hareketli ve konuşkandır.
  ■ Kazazede susuzluktan şikayet eder.
  ■ Vücudun deliklerinden birinden kan gelebilir.İlk yardım ve tedavi:Hastanın hemen hastaneye kaldırılmasını sağlayınız. Çünkü ilkyardım uygulayarak iç kanamayı durdurmak pek mümkün değildir.
  ■ Kazazedeyi, başını alçak bir yere gelecek şekilde yana çevirerek yatırınız ki, beyne bol miktarda kan gidebilsin. Kazazedeye kımıldamamasını tavsiye ediniz.
  ■ Eğer kazazedenin yaralan imkan veriyorsa bacaklannı yükseğe kaldırarak, kanın hayati organlara dönüşüne yardımcı olunuz.
  ■ Boyun, göğüs ve bel çevresindeki sıkı giyecekleri gevşetiniz.
  ■ Kazazedeyi güvenceye alınız .
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri