Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Savaşsız , barış dolu bir ortamda yaşamak için insanlara neler önerirsiniz? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Sınıfta Eşitliğin Sağlanması İçin Neler Önerirsiniz Açıklayınız Milletçe Barış
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Savaşsız, barış dolu bir ortamda yaşamak için insanlara neler önerirsiniz?

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Barış dolu bir dünya istiyoruz’  Çorum’da bulunan bazı sivil toplum kuruluşları ve siyasi partililerin katılımı ile1 Eylül Dünya Barış Günü’nü kutlanacak. Eğitim Sen’de dün bir araya gelen 1 Eylül Dünya Barış Günü kutlama heyeti adına konuşan Eğitim Sen Çorum Şube Başkanı Mehmet Öztürk, KESK, Türk İş, DİSK, Alevi Kültür Merkezi, ADD, Hacı Bektaş Anadolu Kültür Vakfı, Pir Sultan Abdal Derneği, Çağdaş Avukatlar Derneği, CHP, EMEP, EDP ile birlikte 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü saat 17.00’da Saat Kulesi’nde kutlayacaklarını açıkladı.
  Barış dolu bir dünya istediklerini kaydeden Öztürk, “İkinci Büyük Emperyalist Paylaşım Savaşı, 1 Eylül 1939 günü Nazilerin Polonya‘yı işgaliyle başladı. Ardında elli iki milyon ölü, milyonlarca yaralı, sakat ve yıkılmış kentler ile acı ve gözyaşı bıraktı. İnsanlık tarihinin bu en acımasız, en kanlı ve en kirli savaşının başladığı gün, yani 1 Eylül, Dünya Barış Günü olarak kabul edildi.” dedi.
  Eğitim Sen Çorum Şube Başkanı Mehmet Öztürk, açıklamasına şöyle devam etti:
  “Dünyanın dört bir yanında savaşlar ve ölümler sürüyor. Ortadoğu da Irak ile başlayan emperyalist işgal ve ölüm şimdi Libya ile devam ediyor. Emperyalistlerin marifetiyle, IMF’nin “yapısal uyum programı” ile Somali’de açlık ölüm ve iç savaş koşulları hala sürüyor. Onbinlerce insan öldü ve çocuklar ölüm kuyruklarına sürükleniyor. Ülkemiz insanlarının bir arada, barış içinde, eşitlik içinde, adalet içinde, özgürlük içinde yaşamasını istiyoruz. Ülkemizde silahların susmasının önemine inanıyoruz. Barışın kalıcı hale gelmesi için atılacak her adımın önemine inanıyoruz. Ekilen nefret tohumlarına, halklar arasında yaratılan düşmanlığa karşı barış istiyoruz.
  Ülkemizde, Kürt sorununun barışçıl yollardan ve demokratik yollardan çözülmesini istiyor. Demokratik özgürlükçü bir Anayasanın hep birlikte oluşturulmasını istiyoruz. Evet, dünyada ölüm ve vahşet kol geziyor. Bir kez daha hatırlatıyoruz. “savaşta babalar çocuklarını, barışta ise çocuklar babalarını gömer.” Babaların çocuklarını gömmediği bir Türkiye ve Dünya istiyoruz. 1 Eylül Dünya Barış Günü kutlu olsun. Ayrıca bütün halkımızın Şeker Bayramını 1 Eylül Dünya Barış gönüllüleri olarak kutluyoruz. Bu nedenle, 1Eylül Dünya Barış Günü ilimizde saat 17.00’da Saat Kulesinde kutlayacağız. Barış içinde başka bir Türkiye mümkün! Barış içinde başka bir dünya mümkün! Yeter ki isteyelim.”

  alıntı bir yazıdır buradan istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri