Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

ramazan ayında güneş ve ay tutulması Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Ramazan ayında ay ve güneş tutulması ramazan ayında güneş tutulması Güneş Tutulması , Güneş

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  ramazan ayında güneş ve ay tutulması

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Ramazan ayında gerçekleşen ay ve güneş tutulmaları

  Video ile ilgili bilgi:
  Ramazan ayında arka arkaya gerçekleşen ay ve güneş tutulmaları Hz. Mehdi (a.s)'ın çıkış alametlerindendir

  Mehdi için 2 alamet vardır ki, Ramazan'da iki defa tutulma olacaktır... (El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, s. 49-53)
  Güneş ve Ay tutulmaları, dünya tarihi boyunca defalarca yaşanmış son derece olağan fiziksel olaylardır. Ancak bu rivayetlerde belirtilen şekilde bir tutulmanın olması, pek rastlanan bir durum değildir. İşte bu "pek rastlanmayan" durum, yakın tarihte gerçekleşti. Hem de üst üste iki yıl...
  1981 yılında yani Hicri-1401'de Ramazan ayının 15. günü Ay, 29. günü de Güneş tutuldu. 1982 yılında ise yani Hicri-1402'de Ramazan ayının 14. günü Ay, 28. günü de Güneş tutuldu.
  Bu olayların Hz. Mehdi'nin diğer çıkış alametleriyle aynı dönemde meydana gelmesi ve Hicri 14. yüzyıl başlarında, arka arkaya iki yılda mucizevi bir tarzda tekrarlanması rivayetlerin işaretinin bu olaylar olabileceğini kuvvetlendirmektedir.
  Üstelik hayret uyandıracak şekilde benzer bir tutulma olayı 2002 ve 2003 senelerinde de gerçekleşmiştir.
  2002 yılında yani Hicri-1423'de Ramazan ayının ortasında Ay, 15 gün sonra da Güneş tutuldu.
  2003 yılında ise yani Hicri-1424'de yine Ramazan ayının ortasında Ay, 15 gün sonra da Güneş tutuldu.
  Peygamber Efendimiz (sav)'in hadisleriyle mutabık olarak, Ramazan aylarında 15 gün arayla üst üste gerçekleşen Güneş ve ay tutulmaları diğer ahir zaman alametleri gibi büyük gelişmelerin habercisidirler. Kısa bir zaman dilimi içinde arka arkaya yaşanan bu olaylar, asırlar önce Peygamberimiz (sav) tarafından tarif edilmiş ve aynen hadislerde bildirildiği şekilde yaşanmıştır. Bu durum, çok önemli bir gerçeği tüm insanlığa duyurmaktadır: Hz. Mehdi (a.s.)'ın çıkma zamanı gelmiştir.

  _________________________

  Mehdi için 2 alamet vardır ki...Bunun birincisi, Ramazan'ın birinci gecesi Ay'ın ikincisi de ortasında Güneş'in tutulmasıdır.
  (El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, s. 47)

  Ramazan'ın birinci gecesi Ay, ortasında Güneş tutulacaktır. (Kıyamet Alametleri, s. 199)

  Onun saltanatı zamanında, Ramazan Ayı'nın on dördünde Güneş tutulacaktır, o ayın ilkinde ise Ay kararacak... (Mektubat-ı Rabbani, 380. Mektup, 2/1163)

  Mehdi'nin çıkmasından önce bir Ramazan içinde Güneş iki defa tutulacaktır. (Ölüm-Kıyamet-Ahiret ve Ahir Zaman Alametleri, s. 440)

  ... Güneş'in oruç ayının ortasında, Ay'ın ise sonunda tutulması... (Kitab-ül Burhan Fi Alameti-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 37)

  Ramazan'da iki defa Ay tutulması olacaktır. (El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, s. 53)

  Mehdi'nin gelişi Razaman ayında Ay'ın iki kere tutulmasına sebep olacaktır. (Kıyamet Alametleri, s. 200)

  Yukarıdaki rivayetlerde dikkati çeken en önemli noktalar Ramazan Ayı'nın ortasında hem Güneş tutulması, hem de bir ay içinde Ay'ın ve Güneş'in iki kere tutulmasıdır.

  Eğer bu hadislerde tarif edilen olaylar dikkatle incelenirse, rivayetler arasında çeşitli farklılıklar olduğu göze çarpar. Yukarıdaki 1, 2 ve 3. rivayetlerde Ay, Ramazan'ın birinci günü, 4. rivayette ise sonuncu günü tutulacaktır. Böyle bir durumda yapılacak en doğru şey, aynı olaya bakan farklı rivayetlerin ittifak ettikleri ortak yönleri tespit etmek olacaktır. Buna göre, yukarıdaki hadis rivayetlerinin toplamından çıkan ortak sonuçlar şunlardır:

  1. Ramazan ayında Ay ve Güneş tutulmaları olacaktır.

  2. Bu tutulmalar ortalama 14-15 gün arayla olacaktır.

  3. Bu tutulmalar iki kere tekrarlanacaktır.

  Bu tespitlere uygun olarak, 1981 yılında (Hicri 1401'de) Ramazan Ayı'nın 15. günü Ay, 29. günü de Güneş tutulmuştur. Yine "ikinci olarak", 1982 yılında (Hicri 1402'de) Ramazan Ayı'nın 14. günü Ay, 28. günü de Güneş tutulmuştur.

  Ayrıca bu hadisede Ay'ın Ramazan'ın tam ortasında DOLUNAY halinde tutulması ve dikkatleri çekecek bir alamet olarak belirmesi de son derece anlamlıdır.

  Bu olayların Mehdi'nin diğer çıkış alametleriyle aynı dönemde meydana gelmesi ve Hicri 14. yüzyıl başlarında, üst üste iki yıl (1401-1402) mucizevi bir tarzda tekrarlanması rivayetlerin işaretinin bu olaylar olabileceğini kuvvetlendirmektedir.

  Üstelik hayret uyandıracak şekilde benzer bir tutulma olayı 2002 ve 2003 senelerinde de gerçekleşmiştir.

  ** GERÇEKLEŞEN TUTULMA TARİHİ **

  Ay Tutulması 20 Kasım 2002

  1423 'te Ramazan'ın ortasında

  15 gün sonra

  Güneş Tutulması 4 Aralık 2002

  1423'te Ramazan'ın sonunda

  ______________

  Ay Tutulması 9 Kasım 2003

  1424 'te Ramazan'ın ortasında

  15 gün sonra

  Güneş Tutulması 23 Kasım 2003

  1424'te Ramazan'ın sonunda

  Kaynak : http://www.hazretimehdi.com/signs/signs006.html


 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri